Dojazd

biały pasek
Most Zwierzyniecki. Fot. materiały ZDiUM-min

Tramwaje wracają na most Zwierzyniecki. Łatwiejszy dojazd do zoo

Od soboty, 17 września, ostatni etap prac związanych z remontem rozjazdów tramwajowych w okolicy mostu Zwierzynieckiego. Tramwaje wracają na most, a przypomnijmy, że  jest już on przejezdny dla autobusów i samochodów w obu kierunkach. Dla chcących się dostać do wrocławskiego zoo mamy dobre wiadomości. Na most Zwierzyniecki w sobotę 17 września wrócą tramwaje. Przypomnijmy, że 27 sierpnia na most wróciły już samochody i autobusy w obu kierunkach.  Tym samym  organizacja ruchu niemal przypomina już tę przed remontem z wyjątkiem tego, że samochody i autobusy jadące do zoo od Sępolna pojadą jeszcze objazdem przez Wystawową i Wajdy do Mostu Zwierzynieckiego. Przesunięty

KLIKNIJ I SPRAWDŹ SZCZEGÓŁY

Komunikacja miejska

Autobusy

145 i 146 do przystanku Hala Stulecia.

Tramwaje

1, 2, 4, 10 i 16 do przystanku Hala Stulecia lub ZOO

Bilety MPK można zakupić w automatach na przystankach (płatność gotówką lub kartą) i w środkach komunikacji (płatność bezstykowo kartą, bilet jest kodowany na karcie płatniczej).

Do ZOO Wrocław można również dotrzeć bezpośrednio z Dworca Głównego PKP autobusem linii 145 i 146 oraz tramwajem linii 2. W przypadku Portu Lotniczego Wrocław im. Mikołaja Kopernika dojazd do ogrodu wymaga przesiadek – najpierw autobusem 106 do Dworca Głównego i dalej j.w. lub taksówką.

Sprawdź rozkład jazdy MPK Wrocław

samochód

Zoo zlokalizowane jest przy drodze E455, bocznej E98 ( ul. Zygmunta Wróblewskiego 1-5)

GPS 51° 06’20.34″N 17° 04’34.39″E

parking

ZOO Wrocław nie posiada własnego parkingu dla Gości.

W bezpośrednim sąsiedztwie ogrodu – vis a vis, znajduje się całodobowy, płatny parking podziemny na ponad 800 miejsc, w tym 20 miejsc dla autokarów. Z parkingu do ZOO dojść można kładką nad ul. Wróblewskiego – 3 minuty. Parking znajduje się przy Hali Stulecia (wjazd od ul. Kopernika).

Więcej szczegółów na stronie www.parkinghalastulecia.pl

Parking dla autokarów

Przed wejściem głównym do zoo znajduje się zatoczka, gdzie dwa autokary jednocześnie mogą parkować na czas wysiadania lub wsiadania pasażerów – maksymalnie 15 minut.

W okolicy zoo znajdują się bezpłatne miejsca parkingowe dla autokarów, bez ograniczeń czasowych:

  • Mickiewicza, 6 miejsc parkingowych
  • Wybrzeże Słowackiego, 19 miejsc parkingowych
  • Na Grobli, ok. 20 miejsc, bez ograniczeń czasowych dla gości Hydropolis

oraz parking płatny:

Aktualna mapa parkingów znajduje się tutaj: https://www.wroclaw.pl/portal/parking-bus#mapa