Adopcja symboliczna

adopcja symboliczna, to popularna forma wsparcia misji zoo. Wybierając ją, stajecie się naszym partnerem w ochronie gatunku.

Dlaczego warto z nami współpracować?

Adopcja symboliczna zwierząt pozwala na współpracę firm i organizacji z ZOO Wrocław w zakresie edukacji, ochrony ginących gatunków i zwiększania świadomości ekologicznej. Około 70% gatunków zwierząt, które mieszkają w ZOO Wrocław, należy w różnym stopniu do zagrożonych wyginięciem. Dla 35% zoo jest jedyną szansą na przetrwanie. Współpraca z ZOO Wrocław to doskonały sposób na pomoc, ale jednocześnie realizację odpowiedzialnego biznesu i dotarcie do 1,6 mln osób odwiedzających rocznie nasze zoo.

Adopcja symboliczna wiąże się z podpisaniem rocznej umowy – chcemy, aby była to długotrwała współpraca.

Ze swojej strony oferujemy nie tylko profity, takie jak posty na naszym Facebooku i reklama przedsiębiorstwa na terenie naszego ogrodu zoologicznego. Przede wszystkim wyposażamy Partnerów w wiedzę i kanały do komunikowania o zaangażowaniu w ochronę przyrody.

Partnerzy otrzymują rzetelne dane, materiały o adoptowanym gatunku, np. zdjęcia, a także nasze merytoryczne wsparcie. Prowadzimy kampanie edukacyjne i doradzamy w działaniach marketingowych. Pomagamy naszym partnerom realnie przyczyniać się do ochrony bioróżnorodności na świecie.

Wiemy, jak kreować obszary Społecznej Odpowiedzialności Biznesu CSR, wśród których jednym z kluczowych są ochrona środowiska, zaangażowanie społeczne i relacje z konsumentami.

Przedsiębiorstwa mają realny wpływ na zachowania konsumentów. Razem możemy zmieniać świat w miejsce bardziej przyjazne dla dzikiej przyrody!

Co oferujemy?

 • Wsparcie wiarygodnej instytucji o niemal 160-letniej tradycji, ugruntowanej marce i reputacji, prowadzącej ponad 30 projektów ochroniarskich na całym świecie,
 • Tabliczkę z nazwą Partnera przy wybiegu wspieranego zwierzęcia, którą zobaczy 1,6 mln osób odwiedzających rocznie nasze zoo,
 • Posty na naszym Facebooku, który śledzi 150 tys. obserwujących,
 • Oznaczanie Partnera przy każdej nowej informacji o adoptowanym gatunku w naszych social mediach,
 • Atrakcyjne rabaty przy zakupie voucherów na bilety jednorazowe lub karty roczne,
 • Certyfikat, potwierdzający opiekę nad wybranym zwierzęciem, gatunkiem,
 • Licencję na korzystanie z logotypu ZOO do celów promocji,
 • Logotyp Partnera na stronie www zoo oraz na wybranych materiałach marketingowych zoo,
 • Edukację – materiały zdjęciowe, filmowe i tekstowe na temat adoptowanego gatunku, informacje o zagrożeniach dla jego występowania, newsy,
 • Możliwość przeprowadzenia spotkań edukacyjnych dla pracowników na terenie zoo lub u naszego partnera,
 • CSR – obszary Społecznej Odpowiedzialności Biznesu – pomożemy realnie wpłynąć na zaangażowanie firmy w ochronę środowiska i wykreować proekologiczną komunikację z konsumentami,
 • Możliwość wsparcia projektów międzynarodowych Fundacji ZOO Wrocław „DODO”, które realnie ratują dzikie zwierzęta na całym świecie,
 • Wszelkie profity możesz z nami negocjować – jesteśmy elastyczni i otwarci!

Czego oczekujemy?

 • Wsparcia finansowego wybranego gatunku zwierzęcia lub konkretnego osobnika zamieszkującego nasze zoo. Symboliczna adopcja jest możliwa już od 1000 zł miesięcznie.
 • Zaangażowania w ochronę ginących gatunków lub propagowania odpowiedzialności społecznej w zakresie troski o środowisko. Zapewnij sobie przewagą konkurencyjną. Klienci doceniają marki, które działają dbając o środowisko.

wybierz zwierzę, które najlepiej pasuje do ciebie lub twojej firmy albo skontaktuj się z nami. na adopcję czekają również inne.

kakadu różowe

Chcesz adoptować inne zwierzę?

Nie ma problemu! Jest z czego wybierać. W zoo mieszka ponad 1100 gatunków. Oferujemy naszą pomoc. Skontaktuj się z nami.

Wydział Marketingu

+48 71 340 11 06

lub wypełnij formularz

nasi partnerzy