Starsze zwierzęta we wrocławskim zoo – jak wygląda opieka nad nimi?

słoń birma

W przypadku zwierząt liczba lat może być myląca. 15-letni tygrys sumatrzański jest już starszym panem, tymczasem żółw słoniowy w tym samym wieku to jeszcze dziecko, które dojrzałość płciową osiągnie dopiero koło czterdziestki. Które zwierzęta w naszym zoo są najstarsze? Jak się mają? Jak dbają o nie opiekunowie? Co ma do tego zupa-krem, pedicure i… młodszy partner?

Zachęcamy do zapoznania się z tekstem Beaty Turskiej o seniorach z wrocławskiego zoo w serwisie wroclaw.pl. Przyjrzała się ona temu, jak wygląda opieka nad „emerytowanymi” zwierzętami z naszego zoo.

Naszych „staruszków” mamy sporo, są to na przykład żyjące już ponad 60 lat słonice indyjskie Birma i Toto, niedźwiedzice himalajskie Józia i Całka (36 i 35 lat), 54-letni pelikan Bolek, 15-letni tygrys Tengah, 30-letnia lemurzyca Tammy, 15-letnia lwica Okavango, 45-letnia szympansica Kasia, 52-letni krokodyl U-boot, 18-letnia świnia rzeczna Petunia, 38-letni hopopotam karłowaty Carlos, niedźwiedzice brunatne Mania i Myszka (33 i 31), 22-letnia rysica Pandora, żbiki Ofka i Kapitan (mają po 14 lat) i wiele innych zwierząt, które dożyły sędziwego wieku.

Cały tekst można znaleźć tutaj: Babcia Tammy, Dziadek Bolek i inni. Poznajcie seniorów z wrocławskiego zoo