Pieśni Wielorybów już w kinach

Wieloryby żyją na Ziemi od milionów lat i są potężniejsze niż największe dinozaury

„Pieśni wielorybów” zabierają nas w podróż po Afryce, Azji, Oceanii, Arktyce i Antarktydzie, pokazując w spektakularny wizualnie sposób potęgę oceanu. Premiera dokumentu już 29 grudnia w DCF, Nowe Horyzonty oraz Cinema City Wroclavia.

Posłuchamy wyjątkowego śpiewu niezwykłych istot, dzięki któremu komunikują się ze sobą na odległość tysięcy kilometrów. Wyruszymy z najlepszymi fotografami przyrody na świecie w coroczną wędrówkę podwodnych olbrzymów, pokazującą ich niezwykłe zdolności i bogate życie społeczne. Wieloryby w tym filmie opowiadają nam swoją historię i mamy wrażenie przebywania w skórze jednego z nich. To one są prawdziwymi strażnikami naszej planety i zapewniają jej równowagę. Oprócz zapierających dech w piersiach ujęć, posłuchamy także oryginalnej ścieżki dźwiękowej, w której wykorzystano muzykę między innymi Leonarda Cohena, Jóhanna Gunnara Jóhannssona, Sigur Rós czy Kronos Quartet. Polską narratorką filmu jest Margaret.

Zapraszamy do kin, ale także do naszego zoo, by dowiedzieć się o waleniach więcej!

Podwodny świat waleni zachwyca, budzi respekt i wciąż pozostaje przez nas nie do końca poznany. To czy będziemy mieli okazję podziwiać je w przyszłości, zależy od nas – od aktywnego przeciwdziałania zmianom ekosystemów mórz i oceanów i od ochrony przyrody. Ochrona to także edukacja. Dlatego zapraszamy do odwiedzenia wrocławskiego zoo i poznania zagrożeń, z którymi walenie się spotykają.

  • Więcej opowiemy na warsztatach edukacyjnych dla grup zorganizowanych: „Czy różowe delfiny istnieją”. Posiadamy także jedyne takie na świecie „suche walarium”, czyli realistyczne modele waleni w skali 1:1, które można oglądać w holu Afrykarium.
  • Od niedawna możemy się pochwalić także wystawą o masowym polowaniu na grindwale długopłetwe i inne delfiny. Wystawa nosi nazwę „Grindadráp”, tak jak masowe polowania na walenie na Wyspach Owczych. Uświadamia ona i obrazuje skutki tej lokalnej tradycji.
  • Wchodząc do wnęki sensorycznej możesz podobnie jak w filmie „Pieśni wielorybów” wypocząć przy dźwiękach śpiewów humbaków. Wsłuchaj się w pieśni wielorybów, poznaj ich świat i dowiedz się jak je ochronić.