podaruj 1,5 %

biały pasek

podaruj 1,5% - bez ciebie wyginą!

Każda wasza złotówka trafia do podopiecznych Fundacji ZOO Wrocław DODO, czyli zwierząt z całego świata. Pomagamy realnie, budujemy szpitale dla zwierząt, ogrody warzywne, fotopułapki. Jak w kilku, prostych krokach zostać bohaterem zagrożonych gatunków?

Rozlicz swoją deklarację podatkową (PIT) za dany rok.

Pobierz program do rozliczania zeznań podatkowych lub

wypełnij PIT on-line

W deklaracji podatkowej (PIT) wpisz KRS 0000623492.

W rubryce „cel szczegółowy” wybierz projekt lub gatunek, o który chcesz się zatroszczyć.

1,5% dla panter śnieżnych

1% na lemury katta z Madagaskaru

PIT za 2022

PIT za 2021

W tym roku ambasadorami 1,5% zostały pantery śnieżne. Fundacja ZOO Wrocław DODO wspiera projekt ochrony tych majestatycznych zwierząt. Snow Leopard Trust to organizacja, która skupia się na badaniu panter śnieżnych w 12 krajach ich występowania. Ponadto działaniami swoimi wspiera ochronę tego gatunku a także edukację lokalnej społeczności.

Z funduszy, które pozyskuje Fundacja ZOO Wrocław DODO, Snow Leopard Trust kupuje i montuje fotopułapki, dzięki którym monitoruje pantery śnieżne. Oferując pracę przy wytwarzaniu rękodzieła artystycznego z filcu, wełny owczej i wielbłądziej, umożliwia alternatywne dla kłusownictwa źródło dochodu!

Pantery śnieżne (irbisy), to jedne ze słabiej poznanych dzikich kotów. Prowadzą skryty tryb życia w Himalajach, na Wyżynie Tybetańskiej i w górach Azji Centralnej. Przepiękne futro chroniące irbisy przed surowym klimatem stało się jego największym przekleństwem. To właśnie kłusownictwo i rozwój pasterstwa w wysokich górach Azji są największymi zagrożeniami dla istnienia tego gatunku.

Jak podaje Snow Leopard Trust, w środowisku naturalnym żyje nie więcej niż 6390 irbisów.

 

1% to drobne pieniądze, które mają duże znaczenie. Fundacja ZOO Wrocław DODO dzięki nim realnie pomaga przeżyć, rozwijać się i rozmnażać zagrożonym gatunkom zwierząt na całym świecie. Na przykład lemurom katta z Madagaskaru, które dzięki Waszemu jednemu procentowi podatku mają co jeść i gdzie mieszkać.

Czy wiecie, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wyginęło aż 97% populacji lemurów katta? Dlatego nasza pomoc, jest tak ważna, a tym roku lemury katta zostały ambasadorem zbiórki 1% podatku dla Fundacji DODO. Ostatnie dwa lata były najgorsze dla Centrum Ratowania Lemurów – Reniala na Madagaskarze. Susza, która doświadczyła wyspę, jak i pandemia koronawirusa spowodowały, że ciężko było Centrum spiąć koniec z końcem.

W ubiegłym roku dzięki ponad 40 tysiącom złotych z jednego procenta, które trafiły tam dzięki Wam, posadziliśmy ogród warzywny dla zwierząt. Dzięki temu mają pokarmu pod dostatkiem, a opiekunowie z Reniali nie muszą się już martwić o rosnące ceny warzyw i owoców na rynku. Udało nam się także zapewnić wynagrodzenie dla pracujących w centrum Reniala opiekunów przez kryzysowe trzy miesiące pandemii.

uratowaliśmy już ponad 120 pingwinów przylądkowych

PIT za 2020

1% podatku, który przekazaliście na projekt pingwinów Fundacji ZOO Wrocław DODO trafia do Fundacji SANCCOB. Jej wolontariusze w RPA opiekują się porzuconymi jajami pingwina przylądkowego, odchowują pisklęta, a gdy dorosną, wypuszczają je do natury.

Dziękujemy!

Kampanie edukacyjne

Dla nauczycieli

Ścieżki edukacyjne

document.addEventListener('DOMContentLoaded', function() { jQuery(function($){ $('.showme').click(function(){ $(this).closest('.elementor-section').next().slideToggle(); $(this).toggleClass('opened'); }); $('.closebutton').click(function(){ $(this).closest('.elementor-section').prev().find('.showme').click(); }); }); }); .showme a , .showme i , .showme img, .closebutton a, .closebutton i, .closebutton img{ cursor: pointer; -webkit-transition: transform 0.50s ease; transition : transform 0.50s ease; } .opened i , .opened img , .opened svg{ transform: rotate(90deg); }