podaruj 1,5 %

biały pasek

podaruj 1,5% - bez ciebie wyginą!

Każda wasza złotówka trafia do podopiecznych Fundacji ZOO Wrocław DODO, czyli zwierząt z całego świata. Pomagamy realnie, budujemy szpitale dla zwierząt, ogrody warzywne, fotopułapki. Jak w kilku, prostych krokach zostać bohaterem zagrożonych gatunków?

Grafika Zoo Wrocław

Rozlicz swoją deklarację podatkową (PIT) za dany rok.

Grafika Zoo Wrocław pobieranie

Pobierz program do rozliczania zeznań podatkowych lub

wypełnij PIT on-line

Grafika Zoo Wrocław krs

W deklaracji podatkowej (PIT) wpisz KRS 0000623492.

Grafika Zoo Wrocław cel

W rubryce „cel szczegółowy” wybierz projekt lub gatunek, o który chcesz się zatroszczyć.

1,5% dla panter śnieżnych

1% na lemury katta z Madagaskaru

PIT za 2022

PIT za 2021

W tym roku ambasadorami 1,5% zostały pantery śnieżne. Fundacja ZOO Wrocław DODO wspiera projekt ochrony tych majestatycznych zwierząt. Snow Leopard Trust to organizacja, która skupia się na badaniu panter śnieżnych w 12 krajach ich występowania. Ponadto działaniami swoimi wspiera ochronę tego gatunku a także edukację lokalnej społeczności.

Z funduszy, które pozyskuje Fundacja ZOO Wrocław DODO, Snow Leopard Trust kupuje i montuje fotopułapki, dzięki którym monitoruje pantery śnieżne. Oferując pracę przy wytwarzaniu rękodzieła artystycznego z filcu, wełny owczej i wielbłądziej, umożliwia alternatywne dla kłusownictwa źródło dochodu!

Pantery śnieżne (irbisy), to jedne ze słabiej poznanych dzikich kotów. Prowadzą skryty tryb życia w Himalajach, na Wyżynie Tybetańskiej i w górach Azji Centralnej. Przepiękne futro chroniące irbisy przed surowym klimatem stało się jego największym przekleństwem. To właśnie kłusownictwo i rozwój pasterstwa w wysokich górach Azji są największymi zagrożeniami dla istnienia tego gatunku.

Jak podaje Snow Leopard Trust, w środowisku naturalnym żyje nie więcej niż 6390 irbisów.

 

1% to drobne pieniądze, które mają duże znaczenie. Fundacja ZOO Wrocław DODO dzięki nim realnie pomaga przeżyć, rozwijać się i rozmnażać zagrożonym gatunkom zwierząt na całym świecie. Na przykład lemurom katta z Madagaskaru, które dzięki Waszemu jednemu procentowi podatku mają co jeść i gdzie mieszkać.

Czy wiecie, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat wyginęło aż 97% populacji lemurów katta? Dlatego nasza pomoc, jest tak ważna, a tym roku lemury katta zostały ambasadorem zbiórki 1% podatku dla Fundacji DODO. Ostatnie dwa lata były najgorsze dla Centrum Ratowania Lemurów – Reniala na Madagaskarze. Susza, która doświadczyła wyspę, jak i pandemia koronawirusa spowodowały, że ciężko było Centrum spiąć koniec z końcem.

W ubiegłym roku dzięki ponad 40 tysiącom złotych z jednego procenta, które trafiły tam dzięki Wam, posadziliśmy ogród warzywny dla zwierząt. Dzięki temu mają pokarmu pod dostatkiem, a opiekunowie z Reniali nie muszą się już martwić o rosnące ceny warzyw i owoców na rynku. Udało nam się także zapewnić wynagrodzenie dla pracujących w centrum Reniala opiekunów przez kryzysowe trzy miesiące pandemii.

uratowaliśmy już ponad 120 pingwinów przylądkowych

PIT za 2020

1% podatku, który przekazaliście na projekt pingwinów Fundacji ZOO Wrocław DODO trafia do Fundacji SANCCOB. Jej wolontariusze w RPA opiekują się porzuconymi jajami pingwina przylądkowego, odchowują pisklęta, a gdy dorosną, wypuszczają je do natury.

Dziękujemy!

Kampanie edukacyjne

Dla nauczycieli

Ścieżki edukacyjne

document.addEventListener('DOMContentLoaded', function() { jQuery(function($){ $('.showme').click(function(){ $(this).closest('.elementor-section').next().slideToggle(); $(this).toggleClass('opened'); }); $('.closebutton').click(function(){ $(this).closest('.elementor-section').prev().find('.showme').click(); }); }); }); .showme a , .showme i , .showme img, .closebutton a, .closebutton i, .closebutton img{ cursor: pointer; -webkit-transition: transform 0.50s ease; transition : transform 0.50s ease; } .opened i , .opened img , .opened svg{ transform: rotate(90deg); }