Aktualności

Aktualności

Miniaturowy smok z Afryki

Narodziny w zoo – jaszczurka ostrobrzucha. We wrocławskim zoo wykluła się afrykańska, nadrzewna jaszczurka ostrobrzucha. To drugi przychówek odkąd w 2018 roku rozpoczęto hodowlę tego gatunku.

Czytaj więcej »
Aktualności

Carusa i Xian ponownie zostali rodzicami

Narodziny gibona białopoliczkowego – przedstawiciela krytycznie zagrożonego gatunku Wrocławskie zoo donosi o narodzinach krytycznie zagrożonego gatunku. W naturze zidentyfikowano zaledwie 150-160 osobników, w ogrodach zoologicznych

Czytaj więcej »
Aktualności

Niebezpieczna spódnica z włosów

Narodziny jeżozwierzy indyjskich w ZOO Wrocław. W sierpniu we wrocławskim zoo przyszły na świat trzy jeżozwierze indyjskie. Od początku skutecznie ukrywają się przed opiekunami i

Czytaj więcej »

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1% podatku na lemury katta.

krs 0000623492

lemur katta

• zoo w liczbach •

0

zadowolonych
zwiedzjących

Idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dziennie odwiedzane przez tysiące zadowolonych zwiedzających.
0

gaunków

ZOO jest domem dla ponad 12,000 zwierząt, przedstawicieli 1,100 gatunków! Podczas zwiedzania nie można przegapić również młodych mieszkańców naszego ogrodu.
0

rocznie przeznaczamy
na ochronę zwierząt

Wraz z naszą Fundacją DODO wspieramy światowe programy, których celem jest ochrona krytycznie zagrożonych gatunków zwierząt.
0 ha

dom dla
zagrożonych gatunków

33 ha w sercu Wrocławia to pełen zieleni dom dla zagrożonych gatunków zwierząt w którym z każdą wizytą można zaobserwować coś całkiem nowego.