Przedszkola

biały pasek

Ścieżki edukacyjne

document.addEventListener('DOMContentLoaded', function() { jQuery(function($){ $('.showme').click(function(){ $(this).closest('.elementor-section').next().slideToggle(); $(this).toggleClass('opened'); }); $('.closebutton').click(function(){ $(this).closest('.elementor-section').prev().find('.showme').click(); }); }); }); .showme a , .showme i , .showme img, .closebutton a, .closebutton i, .closebutton img{ cursor: pointer; -webkit-transition: transform 0.50s ease; transition : transform 0.50s ease; } .opened i , .opened img , .opened svg{ transform: rotate(90deg); }

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od ukończonego 5 roku życia.

Grafika Zoo Wrocław czas trwania

Czas trwania zajęć: 45 minut.

Podróż przez Afrykę

Zajęcia warsztatowe na sali edukacyjnej

Miejsce zbiórki: przed budynkiem Terrarium.

Czy w 45 minut można zwiedzić cały kontynent? Nasi edukatorzy udowodnią, że to możliwe. Zapraszamy w podróż po Afryce! Wspólnie podglądniemy życie żyraf na sawannie, poznamy wielbłądy przemierzające piaski Sahary i schłodzimy się na wybrzeżu oceanu, gdzie posłuchamy śpiewu pingwinów.

Zajęcia z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych, figurek zwierząt, demonstratorów środowiskowych, maskotek oraz prezentacji multimedialnej.

Zajęcia przeznaczone dla dzieci od ukończonego 5 roku życia.

Grafika Zoo Wrocław czas trwania

Czas trwania zajęć: 45 minut.

Bliskie spotkania z małpami

Zajęcia w terenie, przy wybiegach zwierząt.

Miejsce zbiórki: przy wybiegu pawianów masajskich.

Czy człowiek pochodzi od małpy? Co nas łączy z innymi gatunkami naczelnych? Czy posiadanie małpy w domu to dobry pomysł? Co zagraża naszym krewnym? Spacer po ZOO tropem różnorodnych gatunków małp. Zajęcia odbywają się w budynku Małpiarni, w Pawilonie Małp Człekokształtnych oraz przy  wybranych wybiegach zewnętrznych. 
Do pobrania: karta pracy „Bliskie spotkania z małpami” – dla dzieci przedszkolnych.

Zajęcia polecane dla 5 latków

Grafika Zoo Wrocław czas trwania

Czas trwania zajęć: 45 minut.

Opowieści z afrykańskiej sawanny

Zajęcia warsztatowe, na sali edukacyjnej

Miejsce zbiórki: pod Terrarium

Co to jest sawanna? Jakie zwierzęta ją zamieszkują? W jaki sposób żyrafa pije wodę? Czy struś chowa głowę w piasek? Odpowiedzi poznasz na zajęciach „Opowieści z afrykańskiej sawanny”. Zajęcia odbywają się w całości na Sali edukacyjnej z użyciem rekwizytów (m. in. maskotek). Zajęcia mają charakter opowieści, w którą angażują się dzieci.