Zamknięcie nitki mostu Zwierzynieckiego. Jak dotrzeć do ZOO Wrocław?

Od soboty, 16 lipca, zmiany w organizacji ruchu na moście Zwierzynieckim. Czynna będzie tylko jedna jezdnia przeprawy – ta prowadząca z zoo w kierunku Ronda Reagana. Nitka południowa mostu w kierunku zoo będzie tymczasowo zamknięta, a samochody i komunikacja miejska będą musiały pojechać objazdem ul. Różyckiego, Paderewskiego i Mickiewicza. Zmiany potrwają około 6-8 tygodni.

Zoo jest czynne codziennie bez zmian. Podpowiadamy, że można zaparkować samochód także po drugiej stronie Odry, na ul. Na Grobli lub Międzyrzeckiej i dostać się do zoo pieszo Kładką Zwierzyniecką, a następnie wejść Bramą Japońską. Od strony Odry znajduje się także przystań statków wycieczkowych i stacja roweru miejskiego.

Wejście Bramą Japońską jest w sezonie letnim czynne codziennie, tak jak wejście główne od strony ul. Wróblewskiego. Kasy czynne są od godz. 9:00 do 17:00 w tygodniu, 9:00-18:00 w weekendy, a teren zoo i jego pawilony są otwarte jeszcze godzinę po zamknięciu kas: do godz. 18:00 w tygodniu i do 19:00 w weekendy.

Most Zwierzyniecki. Fot. materiały ZDiUM-min
Fot. Materiały ZDiUM

Czytaj także: Atrakcje w ZOO Wrocław

Zmiany w komunikacji miejskiej od 16 lipca

W związku z planowanym rozpoczęciem pierwszego etapu prac związanych z wymianą rozjazdów tramwajowych przy skrzyżowaniu ulicy Mickiewicza, Wajdy z mostem Zwierzynieckim (wprowadzenie tylko jednego kierunku ruchu na moście Zwierzynieckim od Biskupina do Ronda Reagana), od 16 lipca 2022 roku (sobota) planowane jest wprowadzenie zmiany trasy linii tramwajowych 1, 2, 4, 10 i 16 oraz linii autobusowych C, D, 111, 115, 116, 121, 131, 145, 146, 149, 151, 253, 255 i 315.

TRAMWAJE

Zawieszone zostanie kursowanie tramwajów linii 1 i 16, a w ich miejsce zostanie uruchomiona okresowa linia tramwajowa nr 71, która będzie kursowała w obu kierunkach na trasie Poświętne – Dw. Nadodrze – Nowowiejska – pl. Grunwaldzki – pl. Wróblewskiego – Pułaskiego – Hubska – Tarnogaj (połączenie linii 1 na trasie Poświętne – pl. Grunwaldzki i linii 16 na trasie pl. Grunwaldzki – Tarnogaj).

Tramwaje linii 2, 4 i 10 jadące w kierunku Biskupina,  pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, tramwaje linii 2, 4 i 10 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

AUTOBUSY

Autobusy linii 145, 146 i kursy nocne linii 253 i 255 jadące w kierunku Sępolna lub Bartoszowic, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego i ulicę Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, autobusy linii  145, 146, 253 i 255 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Autobusy linii 115 i 315 jadące w kierunku Wojnowa lub Swojczyc, pojadą objazdem od placu Grunwaldzkiego przez most Szczytnicki, aleję Różyckiego, Paderewskiego do ulicy Mickiewicza. W kierunku przeciwnym, autobusy linii  115 i 315 pojadą bez zmian przez most Zwierzyniecki i ulicę Skłodowskiej-Curie.

Z uwagi na wykorzystaną przepustowość peronu 2 wyspy centralnej na Rondzie Reagana, autobusy linii D, 111, 121, 131, 151 jadące w kierunku Psiego Pola oraz autobusy linii 115, 145, 146 i 315 jadące w kierunku Swojczyc, Sępolna lub Bartoszowic, będą omijały wyspę centralną i zatrzymywały się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center”.

Kursy linii C i 149 dojeżdżające do placu Grunwaldzkiego będą omijały wyspę centralną Ronda Reagana i zatrzymają się na przystanku autobusowym przy budynku „Grunwaldzki Center”.

Dodatkowo, przystanek „Bujwida” w kierunku Psiego Pola dla autobusów linii 111, 121, 131 i 151 zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie placu Grunwaldzkiego z ulicą Bujwida, a przystanek „Kochanowskiego” w kierunku Psiego Pola lub Kromera dla autobusów linii D, 111, 116, 121, 131, 151, 911 i 921 zostanie przeniesiony na jezdnię za skrzyżowanie alei Kochanowskiego z aleją Różyckiego.


BILETY JEDNORAZOWE I OKRESOWE

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 71 będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 2, 4 i 10 na odcinku pl. Grunwaldzki – Biskupin. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie, którzy skasowali bilet jednorazowy w tramwaju linii 2, 4 lub 10 pomiędzy Biskupinem a placem Grunwaldzkim będą mogli kontynuować podróż tramwajami linii 71. Skasowany bilet będzie zachowywał ważność nie dłużej niż przez 90 minut.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 1 będą mogli dodatkowo podróżować bez żadnych dopłat:

– tramwajami linii 2, 4 i 10 na odcinku pl. Grunwaldzki – Biskupin – pl. Grunwaldzki;

– autobusami linii 145 i 146 na odcinku pl. Grunwaldzki – Tramwajowa – pl. Grunwaldzki.

Pasażerowie posiadający bilet okresowy na linię 16 będą mogli dodatkowo podróżować bez żadnych dopłat:

– tramwajami linii 2, 4 i 10 na odcinku pl. Grunwaldzki – ZOO – pl. Grunwaldzki;

– autobusami linii 145 i 146 na odcinku pl. Grunwaldzki – Hala Stulecia – pl. Grunwaldzki.

Celem przypomnienia, pasażerowie posiadający bilet na daną linię okresową mogą podróżować:

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie przed remontem;

– wszystkimi liniami po trasie linii wskazanej na bilecie która kursuje objazdem podczas remontu.

Prace potrwają około 6-8 tygodni

Jak dotrzeć do ZOO Wrocław w trakcie remontu mostu Zwierzynieckiego?

  • Samochodem osobowym, tramwajem i autobusem – objazdem. Zoo jest czynne normalnie, do bramy głównej od strony ul. Wróblewskiego da się dojechać, po prostu trasa objazdu jest dłuższa i prowadzi koło kompleksu Stadionu Olimpijskiego (Różyckiego, Paderewskiego, Mickiewicza). Da się wyjechać z ul. Wróblewskiego przez most Zwierzyniecki już bez zmian.
  • Samochodem osobowym na ul. Na Grobli i Międzyrzecką – możliwe jest zaparkowanie po drugiej stronie Odry i przespacerowanie Kładką Zwierzyniecką do zoo. Spacer trwa 3 minuty. Brama Japońska, czyli wejście do zoo od strony wału, w okresie letnim jest czynna codziennie.
  • Rowerem – przy Bramie Japońskiej znajduje się stacja roweru miejskiego i stojaki na rowery.  
  • Statkiem i tramwajem wodnym – za zoo znajduje się przystań statków wycieczkowych. Można do nas przypłynąć między innymi z Ostrowa Tumskiego. Następnie wchodzi się do zoo Bramą Japońską. Więcej informacji o statkach: Godziny rejsów – Żegluga Pasażerska Wrocław.
  • Pieszo do bramy głównej – przejście przez most Zwierzyniecki jest od 13 lipca możliwe pieszo tylko jednym chodnikiem (północnym, po stronie Hali Stulecia i Parku Szczytnickiego). 
  • Pieszo do Bramy Japońskiej – do zoo można dostać się także piechotą od strony Odry. Polecamy zaparkowanie dalej i spacer wałem, szczególnie latem.
Remont mostu zwierzynieckiego alternatywny dojazd
Remont mostu zwierzynieckiego alternatywny dojazd
Wizualizacja most zwierzyniecki

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna