Dream night 2022 w ZOO Wrocław

dream night ilustracyjne

W czwartkowy wieczór, 9 czerwca, ZOO Wrocław będzie dostępne za darmo dla osób z niepełnosprawnościami. „Dream night”, czyli wieczór marzeń, to impreza, którą organizujemy po raz 16. wraz z 250 ogrodami zoologicznymi na całym świecie. Zaproszenia na to wydarzenie tradycyjnie wysłaliśmy do 140 fundacji, stowarzyszeń, domów opieki, hospicjów i innych organizacji.

Podczas Dream night pracownicy ZOO Wrocław przygotowują dodatkowe atrakcje, m.in. pokazowe karmienia (m.in. manatów, żyraf, pingwinów, kotików, lemurów katta i pawianów) i zabawy edukacyjne, działając na zasadzie wolontariatu. Do akcji z chęcią włączają się najemcy, którzy przygotowują drobny poczęstunek.  Otwarty i dostępny nieodpłatnie będzie park linowy. Wydarzenie objął patronatem prezydent Wrocławia Jacek Sutryk.

To już 16. edycja Dream Night w ZOO Wrocław. Zoo otworzy bramy dla osób z niepełnosprawnościami, ich opiekunów i osób bliskich w czwartek od godziny 18:00 do 21:00 (pawilony do godz. 20:00).

Specjalnie dla osób z niepełnosprawnościami

Każda edycja Dream Night spotyka się z dużym zainteresowaniem. Jest kierowana głównie do stowarzyszeń pomocy chorym, fundacji, placówek oświatowych i ochrony zdrowia, hospicjów oraz ośrodków opieki. Zaproszenia tradycyjnie otrzymało od nas 140 organizacji,  m.in. Fundacja „Na Ratunek Dzieciom Z Chorobą Nowotworową”, Fundacja „Potrafię Pomóc” Na Rzecz Dzieci Niepełnosprawnych Z Wadami Rozwojowymi, Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych, Stowarzyszenie Pomocy dla Chorych po Urazie Rdzenia Kręgowego „AXIS”, Fundacja Dr Clown, Fundacja Alzheimerowska, Fundacja „Opieka i Troska”, Fundacja „Promyk Słońca”, Dolnośląskie Stowarzyszenie Przyjaciół Dzieci i Młodzieży z Wadami Słuchu SONORUS, czy też Wojewódzkie Zrzeszenie Sportowe Niepełnosprawnych „Start”. 

Wydarzenie jest dedykowane wszystkim osobom borykającym się z chorobami i niepełnosprawnością, także indywidualnym. Zapraszamy do wejścia główną bramą ZOO od strony ul. Wróblewskiego od godziny 18:00.

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna