Kampania na Rzecz Ochrony Obszarów Polarnych 2013/15

kampania pole to pole
Kampania trwała od 1 października 2013 roku do 30 września 2015 roku.

Kampania poświęcona była problemom obszarów polarnych. Dotyczyła klimatu, eksploatacji biegunów, a także ochrony gatunków tam występujących.
Gatunkami flagowymi, reprezentującymi Arktykę i Antarktykę były: niedźwiedź polarny, wilk arktyczny, narwal, renifer, sowa śnieżna oraz kryl, krabojad, pingwin cesarski, lampart morski, albatros ciemnogłowy.  Zachęcamy do zapoznania się z opracowaniem nt. kampanii: część I i opisem gatunków polarnych: część II.
W zakładce Strefa Dzieci są zamieszczone do pobrania tapety z wizerunkami zwierząt polarnych oraz wygaszacz.
Inicjatywą towarzyszącą kampanii była Pull the plug, czyli Wyciągnij wtyczkę z gniazdka! Do akcji ciągle można się przyłączyć, jeśli zależy Ci na ochronie bioróżnorodności.
Odłącz urządzenia elektryczne z prądu!
 
Wiele urządzeń elektrycznych posiada opcję stand-by. Jest to tryb czuwania, w który przechodzą urządzenia, kiedy wyłączasz je pilotem. Tryb ten sygnalizowany jest przez czerwoną lub niebieską diodę. W tym czasie urządzenia choć nie pracują, to pobierają energię elektryczną. Pozostawiając je w trybie stand-by tracisz pieniądze, gdyż urządzenia mogą pobierać od 0,5 do 30 W! Dodatkowo, jesteś odpowiedzialny za globalne ocieplenie, gdyż pobór prądu generuje 1% CO2.
Zapraszamy także do zapoznania się z serwisem organizatora kampanii. tutaj

W oparciu o kampanię powstał projekt pn. „Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych, realizowana zgodnie z misją wrocławskiego ogrodu zoologicznego”, który korzysta z dofinansowania pochodzącego z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii w ramach funduszy EOG.
Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółami nt. projektu na stronie www.2bieguny.pl i śledzenia profilu na www.facebook.com/2bieguny.pl.

Pobierz background projektu.

Pobierz informację prasową – podsumowanie seminarium naukowego „Globalne zmiany klimatu – zmiany w biosferze i ich konsekwencje„, organizowanym przez zoo oraz Zakład Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego:
2015-12-10 Topnienie lodowców nie odzwierciedla zmian klimatu

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna