MIESZKAŃCY AFRYKARIUM

Chcesz zobaczyć Afrykę w dwie godziny? Możesz to zrobić, odwiedzając Afrykarium! Czeka na Ciebie niezwykły świat „Czarnego Lądu”.
Swoją afrykańską przygodę rozpoczniesz od Morza Czerwonego i mieszkańców jego plaż oraz rafy koralowej. Znajdziesz tam jedne z największych żółwi lądowych świata – żółwie pustynne oraz bajecznie kolorowe ryby rafy koralowej.
Dalej wejdziesz w podziemia Afryki Wschodniej, gdzie zobaczysz m.in. podwodne harce hipopotamów nilowych, zakochane mrówniki, energiczne pilchy afrykańskie, fascynującą kolonię golców i jedyne w swoim rodzaju, endemiczne ryby słodkowodne jezior Malawi i Tanganiki, które zachwycają kształtami i kolorami.
Następne czekają na odkrycie dik diki – jedne z najmniejszych antylop na świecie, naziemne wiewiórki przylądkowe, a także małe i urocze, choć drapieżne mangusty. Usłyszysz też szum wodospadu, a nad Twoją głową będą szybować warzęchy, kleszczaki, ibisy białowąse, warugi, czaple złotawe i inne. Żegnając się z Afryką Wschodnią możesz jeszcze raz spojrzeć na hipopotamy, tym razem z góry i poobserwować egzotyczne gatunki kaczek, które pływają w ich basenie.
Teraz przed Tobą prawdziwe wyzwanie – zanurzysz się w głębiach Kanału Mozambickiego. Stojąc w podwodnym tunelu otoczą Cię m.in. rekiny czarnopłetwe, szare, brunatne i lamparcie, płaszczki – orlenie cętkowane i omańskie a także inne ryby oceaniczne. Wśród nich możesz również dostrzec ciekawskiego żółwia morskiego zielonego.
Z głębin, gdzieś między Afryką a Madagaskarem, trafisz prosto na Wybrzeże Szkieletów w Namibii, gdzie swoje pozornie spokojne życie wiodą pingwiny przylądkowe (tońce) i kotiki afrykańskie. Jeśli chcesz, możesz ponownie „zanurzyć się” pod wodę, by podziwiać szybkość pingwinów i akrobacje kotików, ale nie tylko. Mieszkają tu też zachwycające meduzy, niebezpieczne skrzydlice i mureny oraz mało poznane, świecące w mroku głębin latarniki.
Zmierzając do dżungli musisz zatrzymać się koniecznie przy tajemniczym Bagnie Okavango, które skrywa niezwykłą roślinność i ryby, ale żeby je wszystkie zobaczyć, powinieneś wytężyć wzrok.
Na finiszu czeka na Ciebie prawdziwa dżungla otaczająca rzekę Kongo. Tu, pośród bujnej roślinności, i swobodnie fruwających złotokosów, toko nosatych czy turako fioletowych, czają się jedne z najbardziej niebezpiecznych zwierząt świata – krokodyle nilowe. Kilka kroków dalej mieszkają zaś niezwykłe, roślinożerne ssaki wodne należące do rzędu syren, czyli manaty.

To wszystko w jednym pawilonie!

Morze czerwone

W zbiorniku o pojemności miliona litrów wody powstał ekosystem rafy koralowej, gdzie można podziwiać ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb.

Afryka Wschodnia

Spotkamy tutaj m.in. hipopotamy nilowe, które pod wodą poruszają się z wielką gracją. Obok mieszkają niezwykłe mrówniki często mylone z południowoamerykańskimi mrówkojadami oraz wzbudzająca duże zainteresowanie kolonia golców – niezwykłych gryzoni. Dalej znajdują się dwa akwaria z endemicznymi rybami z jezior Wielkich Rowów Afrykańskich – Tanganiki i Malawi, a także jedne z najmniejszych antylop świata, czyli dikdiki.

Kanał Mozambicki

Jego największą atrakcją jest 18 metrowy przezroczysty tunel z akrylu, który umożliwia podziwianie żółwia zielonego, rekinów, płaszczek, a także innych gatunków ryb.

Wybrzeże Szkieletów

Mieszkańcami tej strefy są kotiki afrykańskie (często mylone z fokami) oraz pingwiny przylądkowe (inaczej tońce), a także meduzy, mureny oraz ciekawe gatunki ryb jak np. skrzydlica.

Dżungla nad rzeką kongo

W dżungli otaczającej rzekę Kongo mieszkają krokodyle i manaty – niezwykłe, roślinożerne ssaki oraz liczne gatunki ptaków.

W kompleksie Afrykarium znajduje się także:
  • sala konferencyjna na 160 osób
  • sala edukacyjna na około 30 osób
  • salka biznesowa VIP na około 30 osób
  • restauracja typu bistro
  • sklep z pamiątkami

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

krs 0000623492

Pantera śnieżna

• zoo w liczbach •

0

zadowolonych
zwiedzjących

Idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dziennie odwiedzane przez tysiące zadowolonych zwiedzających.
0

gatunków

ZOO jest domem dla ponad 12,000 zwierząt, przedstawicieli 1,100 gatunków! Podczas zwiedzania nie można przegapić również młodych mieszkańców naszego ogrodu.
0

rocznie przeznaczamy
na ochronę zwierząt

Wraz z naszą Fundacją DODO wspieramy światowe programy, których celem jest ochrona krytycznie zagrożonych gatunków zwierząt.
0 ha

dom dla
zagrożonych gatunków

33 ha w sercu Wrocławia to pełen zieleni dom dla zagrożonych gatunków zwierząt w którym z każdą wizytą można zaobserwować coś całkiem nowego.