Ponad

•1000•

gatunków

w jednym miejscu

Afrykarium

• największe oceanarium •

w Polsce

Bądź pierwszym

Który się dowie

Aktualności

jesteśmy otwarci

Wejście, Kasy, POK:
09:00 – 15:00

Zwiedzanie Afrykarium:
09:00 – 16:00

dzisiaj korzystniej

Rodzinny poniedziałek

200 PLN
ZOO na ratunek

195 PLN
Standardowy

•aktualności•

bądź pierwszym

który się dowie

podkleślenie

Rekordowa suma na ochronę ginących gatunków – udany rok zoo i Fundacji ZOO Wrocław –DODO

Rekordową kwotę 833 774,95 zł ZOO Wrocław i Fundacja ZOO Wrocław – DODO przeznaczyły w 2022 roku na rzecz zagrożonych gatunków zwierząt. Dzięki temu udało się wesprzeć aż 31 projektów ochroniarskich na całym świecie i tym samym realnie pomóc między innymi tygrysom sumatrzańskim, nosorożcom indyjskim, orangutanom borneańskim, lemurom katta czy pingwinom przylądkowym.

Cytobus w ZOO Wrocław w tę niedzielę – 15 stycznia

Już w tę niedzielę, 15 stycznia, w pobliżu bramy głównej wrocławskiego zoo przy ul. Wróblewskiego po raz kolejny zaparkuje Cytobus. Panie w wieku 25-59 lat mogą za darmo wykonać w nim badanie cytologiczne w ramach kampanii Rak Chadza Wspak. To kampania społeczna Dolnośląskiego Centrum Onkologii, Pulmonologii  i Hematologii (DCOPiH) realizowana przy wsparciu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego. Jej celem jest promocja profilaktyki nowotworów szyjki macicy.

Zimowe Ptakoliczenie 2023 we wrocławskim zoo

Ile dzikich ptaków mieszka na terenie wrocławskiego zoo? Setki! Postaramy się je policzyć chociaż w przybliżeniu. Ptakoliczenie 2023 już 28 stycznia. Zbiórka o godz. 9:15 (kwadrans po otwarciu kas zoo) na terenie zoo (ul. Wróblewskiego 1-5), przy mapie zoo zaraz za wejściem głównym. Akcja ta wpisuje się w coroczne wydarzenie organizowane przez Ogólnopolskie Towarzystwo Ochrony Ptaków (OTOP).

Previous
Next

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

• zoo w liczbach •

0

zadowolonych
zwiedzjących

Idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dziennie odwiedzane przez tysiące zadowolonych zwiedzających.
0

gatunków

ZOO jest domem dla ponad 12,000 zwierząt, przedstawicieli 1,100 gatunków! Podczas zwiedzania nie można przegapić również młodych mieszkańców naszego ogrodu.
0

rocznie przeznaczamy
na ochronę zwierząt

Wraz z naszą Fundacją DODO wspieramy światowe programy, których celem jest ochrona krytycznie zagrożonych gatunków zwierząt.
0 ha

dom dla
zagrożonych gatunków

33 ha w sercu Wrocławia to pełen zieleni dom dla zagrożonych gatunków zwierząt w którym z każdą wizytą można zaobserwować coś całkiem nowego.