Aktualności

Światowy Dzień Małp we wrocławskim zoo
Aktualności

Światowy Dzień Małp

Na początek krótkie wprowadzenie. Małpy właściwe to ssaki naczelne, do których należą: wąskonose małpy Starego Świata wraz z człekokształtnymi oraz szerokonose małpy Nowego Świata. Wszystkie

Czytaj więcej »
Kanczyl Fundacja Katala
Aktualności

Maluchy rosną…

Zwierzęta po urodzeniu albo przybyciu do ZOO z innych hodowli wpisywane są do książki kwarantanny. Dopiero po miesiącu trafiają do ksiąg hodowlanych (na stan ogrodu).

Czytaj więcej »
Złoty spacer po zoo
Aktualności

Złoty spacer po ZOO

Wiele zwierząt korzysta jeszcze z ciepłych promieni słońca i wypoczywa na wybiegach.  Młody gibbon czarny DAO, który niedawno obchodził 2.urodziny, ma niespożytą energię i ciągle

Czytaj więcej »
Święto dyni
Aktualności

Święto dyni

W naszym zoo na niemal każdym wybiegu znalazły się w tym dniu dynie, albo jako posiłek albo jako naczynie na posiłek albo jako zabawka.Przyczynili się

Czytaj więcej »

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1% podatku na lemury katta.

krs 0000623492

lemur katta

• zoo w liczbach •

0

zadowolonych
zwiedzjących

Idealne miejsce na spędzenie czasu z rodziną i przyjaciółmi. Dziennie odwiedzane przez tysiące zadowolonych zwiedzających.
0

gaunków

ZOO jest domem dla ponad 12,000 zwierząt, przedstawicieli 1,100 gatunków! Podczas zwiedzania nie można przegapić również młodych mieszkańców naszego ogrodu.
0

rocznie przeznaczamy
na ochronę zwierząt

Wraz z naszą Fundacją DODO wspieramy światowe programy, których celem jest ochrona krytycznie zagrożonych gatunków zwierząt.
0 ha

dom dla
zagrożonych gatunków

33 ha w sercu Wrocławia to pełen zieleni dom dla zagrożonych gatunków zwierząt w którym z każdą wizytą można zaobserwować coś całkiem nowego.