Półkolonie

Zajęcia edukacyjne

Wakacje w mieście wcale nie muszą być nudne, a doskonałą zabawę można połączyć ze zdobywaniem wiedzy! Na półkoloniach ZOO Wrocław zdradzimy, czy strusie faktycznie chowają głowę w piasek gdy się boją, czy uchatki to to samo co foki i czy rekiny są ludojadami. To najlepsza lekcja przyrody dla młodych ekologów, którzy wyrosną na świadomych i otwartych mieszkańców naszej planety. To w ich rękach będzie w przyszłości świat – my dajemy im narzędzie, by go poznać.

Po raz drugi zapraszamy na stacjonarne półkolonie dla dzieci. W lipcu i sierpniu planujemy łącznie 6 tygodniowych turnusów – od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00. Przygotowaliśmy szereg atrakcji.

– W zeszłym roku nasze półkolonie cieszyły się bardzo dużym zainteresowaniem zarówno rodziców jak i dzieci. Rozwijaliśmy drzemiące w nich pasje do poznawania przyrody i otaczającego ich świata – mówi Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji. – Powołując się na najnowsze badania naukowe dotyczące dobroczynnego wpływu kontaktu z przyrodą na ludzi, jesteśmy przekonani, że zajęcia wśród drzew oraz zwierząt to jest coś, czego potrzebują uczniowie, zwłaszcza po trudnym okresie pandemii. Zapraszamy  wszystkich, którzy kochają zwierzęta oraz tych, którzy dopiero zaczynają przygodę z przyrodą i pragną podglądać ten magiczny świat, do skorzystania z naszej oferty – zachęca.


Jak wyglądają półkolonie w ZOO Wrocław?

W ciągu pięciu dni turnusu uczestnicy odwiedzą  różne kontynenty – od Afryki, przez Europę, Azję aż po Amerykę Południową, by na koniec podróży zdobyć tytuł i certyfikat Młodego ZOOloga. Poznając zwierzęta Azji dowiedzą się dlaczego słoń ma tylko 6 zębów i po co tygrysowi wibrysy. Zajrzą do nosorożców, panter śnieżnych i mglistych, a także do Ogrodu Japońskiego. W części poświęconej Afryce dowiedzą się co jedzą manaty, ucząc się o Europie będą mogły zapytać, czy wilk zawsze bywa zły i nauczą się rozpoznawać tropy zwierząt. Przyjrzą się różnym ciekawym gatunkom małp z Ameryki Południowej i przygotują dla nich zabawki, a podążając wzdłuż rzek poszukają piranii. 

Półkolonie w ZOO Wrocław uczą przez zabawę. Nie zabraknie również rejsu statkiem, parku linowego, gier i zabaw na świeżym powietrzu i rywalizacji grupowej.

Dzieci nie tylko dowiedzą się więcej o zwierzętach i poznają je z bliska, ale poćwiczą współpracę w grupie oraz zdolności interpersonalne, dzięki którym w przyszłości mogą stać się bardziej otwarci i wrażliwi na otaczający je świat i ludzi. Zajęcia będą prowadzone przez  profesjonalnych ZOOedukatorów i opiekunów zwierząt pracujących we wrocławskim zoo, a podopieczni będą pod stałą opieką wykwalifikowanych wychowawców.

Koszt turnusu to 790 PLN dla jednego uczestnika. Jeżeli dziecko posiada kartę roczną do ZOO, to koszt półkolonii wynosi 710 PLN. 

Miejsca na półkolonie można rezerwować drogą mailową – polkolonie@zoo.wroc.pl Warto się śpieszyć, bo miejsc może wkrótce zabraknąć!

SZCZEGÓŁY PÓŁKOLONII „MŁODY ZOOlog”

Kliknij odpowiednią zakładkę, by dowiedzieć się więcej.

Zajęcia edukacyjne
Zajęcia edukacyjne we wrocławskim zoo
półkolonie

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna