Rusza remont chodnika przy zoo wzdłuż ul. Wajdy

Rusza remont fragmentu chodnika przy zoo. Chodzi o 200-metrowy odcinek od mostu Zwierzynieckiego do zatoczki autobusowej linii 145 i 146 w ciągu ulicy Wajdy po stronie ogrodu zoologicznego. W tym miejscu chodnik jest na tyle szeroki, że ruch pieszy zostanie utrzymany. Początek prac w poniedziałek, 13 maja.

Poniżej informacja Zarządu Dróg i Utrzymania Miasta, który prowadzi inwestycję. 

„Ruszamy z remontem chodnika na ul. Wajdy. Ciąg pieszo-rowerowy biegnący wzdłuż muru od m. Zwierzynieckiego jest w złym stanie – jego nawierzchnię tworzą spękany i wybrzuszony asfalt oraz nierówne kamienne płyty. Wyremontujemy go, aby nie tylko stał się wygodny i bezpieczny, ale także żeby stworzył piękną całość z odrestaurowanym zabytkowym ogrodzeniem.

Prace zaczną się już po weekendzie, 13 maja, i obejmą 200 m od mostu do pierwszej bramy (wyjściowej) z zoo na wysokości zatoczki autobusowej. Nowe nawierzchnie ułożymy, łącząc stare płyty przy wjeździe do restauracji, mieszankę mineralno-asfaltową oraz kamienną kostkę przy brzegach głównego ciągu. Sporą część robót rozbiórkowych, w bezpośrednim sąsiedztwie muru, trzeba będzie wykonać ręcznie. Inwestycję podzieliliśmy na dwa etapy:

– od mostu Zwierzynieckiego do bramy restauracji Przystanek ZOO

– od bramy restauracji Przystanek ZOO do zatoczki autobusowej.

W obu etapach przejście tą stroną ul. Wajdy będzie możliwe – wykonawca wyznaczy dla pieszych korytarz.

Oczywiście w ramach robót przeprowadzimy wiele innych napraw i prac – w strefie ochrony drzew ułożymy nawierzchnię wodoprzepuszczalną, wyregulujemy ściek, wpusty deszczowe, krawężnik oraz zawory gazowe i studnię MKT, zdemontujemy i ponownie zamontujemy słupki przeszkodowe, a przejście dla pieszych zaopatrzymy w płytki stop.

Roboty i związane z nimi niedogodności powinny potrwać nie dłużej niż do końca lata. Koszt inwestycji to 800 tys. zł.”
Źródło: ZDiUM

chodnik przy zoo w ciągu ul wajdy
remont chodnika mapka

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna