Chodnik przy zoo do remontu. Dla zwiedzających nie będzie zmian

Inwestycja realizowana przez ZDiUM obejmie odcinek chodnika po południowej stronie ul. Wajdy, od mostu Zwierzynieckiego do zatoczki autobusowej na wysokości ul. Wystawowej. Wszystkie bramy zoo będą drożne przez cały czas trwania inwestycji. Grafika: ZDiUM

Chodnik w ciągu ulicy Wajdy przy wrocławskim zoo zostanie wyremontowany. Inwestycja zostanie zrealizowana wiosną i obejmie odcinek od mostu Zwierzynieckiego do zatoczki autobusowej i wyjścia z zoo przy tygrysach.

Prace będą polegały na poprawie stanu technicznego chodnika po południowej stronie ulicy Andrzeja Wajdy. Powstanie tam wygodny ciąg pieszo-rowerowy biegnący wzdłuż zabytkowego ogrodzenia ogrodu zoologicznego. Obecnie chodnik jest dość sfatygowany, pełen wybrzuszeń i wykruszeń. 

Inwestycję prowadzi Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta. Wybrany w przetargu wykonawca wykona rozbiórkę uszkodzonej nawierzchni wraz z regulacją krawężnika, ścieku, wpustów deszczowych oraz zaworów gazowych i studni telekomunikacyjnych, ułoży nową nawierzchnię z mieszanki mineralno-asfaltowej na głównym ciągu oraz żywiczną wodoprzepuszczalną w strefie ochrony drzew. Zamontuje też płytki „stop” w obrębie przejścia dla pieszych. Otwarto oferty w przetargu na wybór wykonawcy robót, w lutym ma zostać zawarta umowa i rozpocząć się mają prace budowlane, które potrwają kilka miesięcy.

Nasi goście wchodzący do zoo i wychodzący bramą boczną przy tygrysach nie odczują zmian. Wszystkie wejścia i wyjścia będą użytkowane przez cały czas trwania inwestycji. Prace nie obejmą odcinka przy bramie głównej.

Jedynie na odcinku ulicy Wajdy od ul. Wystawowej do mostu Zwierzynieckiego, konieczne będzie używanie chodnika po północnej stronie jezdni. 

Fot. ZDiUM
Fot. ZDiUM

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna