Ogród świateł „Dzika Afryka” w zoo – FAQ (PYTANIA I ODPOWIEDZI)

AKTUALIZACJA: WYSTAWA "DZIKA AFRYKA" ZOSTAŁA ZAKOŃCZONA. ZAPRASZAMY NA KOLEJNĄ EDYCJĘ – OGRÓD ŚWIATEŁ "DZIKA AZJA" OD 25.10.2024

Wystawa Garden of Lights „Dzika Afryka” to nowa atrakcja we wrocławskim zoo. Będzie czynna od 27 października 2023 r. do 3 marca 2024. To multimedialna wystawa, prezentująca zwierzęta Afryki w formie świetlnych figur 3D i podświetlonych lampionów. 

Gdzie kupić bilety? Gdzie znajduje się wejście? Wszystkie najczęściej zadawane pytania znajdują się poniżej. Oto FAQ – zbiór najczęściej zadawanych pytań. 

FAQ – Najczęściej zadawane pytania o ogród świateł "Dzika Afryka"

Co to jest wystawa Garden of Lights „Dzika Afryka”?

Garden of Lights to inaczej ogród świateł, a „Dzika Afryka” to temat wystawy na terenie naszego zoo. Jest to wystawa podświetlonych figur przedstawiających afrykańskie zwierzęta. Pełni funkcję edukacyjną dzięki informacyjnym opisom. Takie ogrody świateł ogląda się po zmroku, dlatego atrakcja będzie czynna wieczorami, po zamknięciu zoo. 

Kiedy mogę odwiedzić wystawę „Dzika Afryka”?

„Dzika Afryka” będzie czynna codziennie po zmroku od 27 października 2023 do 3 marca 2024 z wyjątkiem wigilii Bożego Narodzenia i Sylwestra. Godziny otwarcia różnią się w zależności od dnia, a szczegóły można znaleźć w terminarzu na stronie https://gardenoflights.com/pl/wroclaw

Gdzie znajduje się wejście na wystawę „Dzika Afryka”?

Wystawa ma jedno wejście (a zarazem jest to wyjście). Znajduje się ono tam, gdzie przystanek autobusowy „Hala Stulecia” w kierunku Bartoszowic/Sępolna. Konkretnie jest to wejście do zoo zlokalizowane przy ul. Wróblewskiego koło zatoczki autobusowej linii 145, 146, 115, 315 i 345. Uwaga – proszę nie iść do wejścia głównego do zoo – to nie tam!

Czy bilet do zoo uprawnia do wejścia na wystawę?

Nie. Garden of Lights „Dzika Afryka” jest osobną, niezależną atrakcją, która jest zlokalizowana na terenie ZOO Wrocław, ale prowadzona przez firmę Wonderful Lighting. Wystawa jest dostępna po zamknięciu ogrodu zoologicznego. Bilet do ZOO Wrocław nie upoważnia do wstępu do ogrodu świateł. Osoby chcące odwiedzić najpierw zoo, a potem wystawę, muszą wyjść z zoo na ulicę Wróblewskiego i wejść na teren Garden of Lights bramą od ulicy Wróblewskiego przy przystanku autobusowym „Hala Stulecia”. 

Czy bilet na wystawę „Dzika Afryka” można kupić w kasie zoo?

Nie. Wystawa „Dzika Afryka” po pierwsze nie jest własnością zoo, a po drugie czynna jest po zamknięciu zoo. Kasy biletowe zoo nie sprzedają wejściówek na wystawę. Bilety są sprzedawane stacjonarnie w kasie wystawy „Dzika Afryka” przy ul. Wróblewskiego koło przystanku linii 145, 146, naprzeciwko ul. Wystawowej oraz online na stronie: bilety.gardenoflights.com. 

Czy mogę dotykać figur?

Nie. Prosimy by pozostać na ścieżce zwiedzania i nie przechodzić za barierki. Nie można dotykać figur, a już na pewno na nie nie wchodzić, są delikatne. Zdjęcia można robić figurom ze ścieżki zwiedzania lub na wyznaczonych do tego specjalnie miejscach. 

Czy mogę przejść z terenu zoo bezpośrednio na teren wystawy?

Nie. Teren wystawy „Dzika Afryka” tuż przed otwarciem będzie każdego dnia otaczany ogrodzeniem. Zwiedzający zoo, którzy chcą zobaczyć także ogród świateł, muszą wyjść z zoo na ulicę Wróblewskiego i wejść na teren wystawy wejściem przy przystanku autobusowym „Hala Stulecia”.

Kto stworzył wystawę „Dzika Afryka”?

Garden of Lights to projekt firmy Wonderful Lighting z Gdyni. Nasza wystawa jest pierwszą ich realizacją we Wrocławiu, natomiast inne powstały w Chorzowie, Krakowie, Warszawie i Gdyni, a zagoszczą w Szczecinie, Rydze, Belgradzie, Budapeszcie i Bukareszcie. Więcej na stronie: https://gardenoflights.com/pl

Czy z dziką kartą (kartą rocznego wstępu) do zoo mogę wejść na teren ogrodu świateł albo dostać zniżkę? 

Nie. Garden of Lights „Dzika Afryka” to niezależna atrakcja.

Czy odwiedzając wystawę Garden of Lights „Dzika Afryka” zobaczę zwierzęta? 

Nie, bo będą spały. Zobaczysz tylko podświetlone figury afrykańskich zwierząt. Nasze zwierzęta są zamykane na noc w pawilonach, a wystawa czynna jest w godzinach wieczornych. W celu zobaczenia zwierząt należy przyjść do zoo w godzinach otwarcia ogrodu zoologicznego.

Czy wystawa jest przyjazna mieszkańcom zoo? 

Tak, w pełni. Wystawa to delikatnie podświetlone figury, które w żadnym stopniu nie wpływają na zwierzęta. Trasa zwiedzania została wytyczona przy udziale ekspertów z naszego Wydziału hodowlanego ze szczególnym uwzględnieniem dobrostanu naszych podopiecznych. Ponadto po zamknięciu zoo większość zwierząt jest zamykana na noc w ogrzewanych pawilonach i zwyczajnie śpi.

Czy zwiedzając zoo za dnia będzie można zobaczyć elementy wystawy „Dzika Afryka”? 

Figury wystawy nie będą za dnia podświetlone, a ponadto nie wszystkie będą się znajdowały za dnia tam, gdzie wieczorem. Tym samym odwiedzenie wystawy po zmroku to zupełnie inne doświadczenie, niż zobaczenie niepodświetlonych figur za dnia. 

Co to jest Grywalizacja na wystawie „Dzika Afryka”? 

To gra w formie zabawy przeznaczona dla dzieci odwiedzających wystawę. Najmłodsi, którzy odpowiedzą na kilka łatwych pytań, dostaną drobne upominki. Odpowiedzi na wszystkie pytania znajdują się na terenie wystawy. Eksponaty będą miały edukacyjne opisy.

Jak mogę pomóc pingwinom odwiedzając Garden of Lights „Dzika Afryka”? 

1 zł z każdego biletu na wystawę świateł Garden of Lights „Dzika Afryka” zostanie przekazana organizacji Sanccob w Republice Południowej Afryki na ratowanie pingwinów przylądkowych. Są one jednym z najszybciej ginących gatunków ptaków. Wpływ na to ma człowiek – poprzez zmiany klimatyczne, rozwój żeglugi wokół RPA, czy też zanieczyszczenie i przełowienie oceanów. Sanccob działa od 1968 roku i jest zaufaną instytucją, z którą od lat współpracuje nasza Fundacja ZOO Wrocław – DODO i przekazuje jej darowizny. Do 2021 roku organizacja uratowała i uwolniła ponad 100 000 pingwinów przylądkowych. Pomimo wieloletniego i skutecznego działania Sanccob, ich sytuacja i status pingwinów przylądkowych nigdy nie wyglądały tak źle, jak obecnie. Pomoc jest wciąż konieczna. Uratowanie jednego pingwina kosztuje w przeliczeniu około 6 tys. zł. Możemy więc przekuć nasz udział w wystawie na pomoc konkretnej liczbie ptaków, które dzięki nam zostaną przywrócone naturze. 

Mam jeszcze pytania… 

Zajrzyj na FAQ ogrodów świateł: https://gardenoflights.com/pl/wroclaw#faq

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna