Nowa linia tramwajowa do zoo! Dojedziesz do nas 19-tką z Popowic

Od poniedziałku 15 maja dojedziesz do zoo nową linią nr 19 na trasie z Kozanowa przez Popowice. Fot. inwestycje we Wrocławiu

Od poniedziałku, 15 maja, dojedziesz do zoo nową linią nr 19 z Kozanowa przez Popowice. Tramwaj zatrzyma się na przystankach Hala Stulecia oraz ZOO przy ul. Wróblewskiego, a następnie pojedzie na pętlę ZOO.

Trasa tramwajowa na Popowicach to najnowsza inwestycja komunikacyjna we Wrocławiu. Dzięki niej 15 tys. mieszkańców będzie mieć przystanek tramwajowy w zasięgu 7,5-minutowego spaceru. W ciągu całej inwestycji Wrocławskie Inwestycje posadziły ponad 230 drzew. Nowa trasa odciąży równoległą ul. Legnicką. Jest to także ważna inwestycja dla naszego zoo, gdyż pozwoli na łatwiejsze skomunikowanie tej części miasta z ogrodem zoologicznym. 

Nowe torowisko wraz z infrastrukturą powstało w ciągu ul. Popowickiej i Długiej. Tramwaj do zoo pojedzie z Kozanowa przez Popowice, most Dmowskiego, plac Bema i plac Grunwaldzki. Połączenia linią nr 19 na trasie Kozanów – ZOO zostaną uruchomione 15 maja. Linia będzie kursowała co 12 min w szczycie i co 15 min poza godzinami szczytu. Zlikwidowana zostanie linia autobusowa C.

Więcej informacji o tramwaju z Kozanowa i Popowic do zoo

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna