ZOO i DODO na ratunek pingwinom

Pingwin przylądkowy

W okresie przed Wielkanocą zostajemy w temacie jajek.. Zapraszamy Państwa na spotkanie Zoo i Dodo na ratunek poświęcone pingwinom przylądkowym. 4 kwietnia 2023 roku spotykamy się o godz. 16:30 przy wybiegu pingwinów na zewnątrz Afrykarium, gdzie przyjrzymy się bohaterom dnia. Później przejdziemy do sali audytoryjnej na wykład dotyczący hodowli tego gatunku. 

Gościem naszego spotkanie będzie Patryk Pufelski – opiekun pingwinów, kotików i fok we wrocławskim zoo. Na wykładzie dowiemy się wielu ciekawostek o naszej licznej grupie pingwinów, o lęgach, o jajkach, o problemach i przygodach w „przedszkolu pingwinów”. 

Wrocławskie zoo od ponad ośmiu prowadzi hodowlę pingwinów przylądkowych. Co rocznie przybywa do odchowu kolejna grupa pisklaków. I zoo i działająca przy zoo Fundacja ZOO Wrocław – DODO wspiera ochronę tego gatunku na południu Afryki w RPA.  

Wejście na spotkanie ZOO i DODO na ratunek przez bramę służbową od godz. 15:30. Chętnych do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PINGWINY. Pieniądze w całości przekażemy do Fundacji SANCCOB w RPA, gdzie prowadzony jest program ratowania pingwinów przylądkowych.

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna