Wild Run 2022 – Ratujmy Zwierzęta Azji

Wild Run 2022 opiekunowie paweł borecki natalia glazer

Już w tę niedzielę, 9 października, “dzicy biegacze” o wielkim sercu pobiegną uliczkami zoo, pomagając zwierzętom Azji. Zmierzą się na trasie 10 km podczas szóstej edycji biegu charytatywnego Wild Run, organizowanej przez ZOO Wrocław, Fundację ZOO Wrocław – DODO i Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Dzieci w różnych grupach wiekowych wystartują na dwóch krótszych dystansach. To niepowtarzalna okazja, by ścigać się pośród wybiegów zwierząt. Start biegu głównego o godz. 16:30.

 

Ważniejsza niż sportowy wynik będzie jednak dobra zabawa i szczytna idea biegu. Niektórzy przebiorą się w kostiumy zwierząt, biorąc udział w konkursie sponsora głównego: Alior Banku. Do wygrania są między innymi karty roczne do zoo. Do biegu zagrzeje zawodników Marta Kruk, trenerka personalna z Codziennie Fit. Cały dochód z pakietów i od sponsorów zostanie przekazany na ratowanie azjatyckich gatunków zwierząt. Fundacja ZOO Wrocław DODO prowadzi około 30 projektów ochroniarskich w Azji, które dzięki temu dostaną dodatkowe wsparcie.

 

 

Dobra zabawa i szczytna idea

Wild Run to jedna z ważniejszych imprez roku we wrocławskim zoo, która organizowana jest po raz szósty. Z powodu pandemii odbywała się ostatnio w całości online, a teraz wraca po przerwie w formie hybrydowej – stacjonarnej i wirtualnej. Bieg na 10 km uliczkami zoo cieszy się jak co roku ogromną popularnością, a równolegle prowadzone są zapisy na bieg wirtualny. Tym samym można wziąć udział w Wild Runie z dowolnego miejsca na świecie i o niemal dowolnej porze. 

Trasa głównego biegu to dwie pętle po 5 km na terenie zoo. Nie ma tam długich prostych, a biegacze będa się dublować, więc raczej niewiele osób ma w planach pobicie swojej życiówki. O wiele ważniejsza jest dobra zabawa, a śmieszne przebrania zawodników stały się niemal tradycją Wild Run.

– To dla nas bardzo pozytywne zjawisko, że tak wiele osób biegnie w Wild Run dla zabawy, przebierając się za lwa, wilka, czy żyrafę. Najważniejsza jest idea biegu, a jest nią niesienie pomocy zagrożonym gatunkom zwierząt Azji. Zwracamy w ten sposób uwagę na nasze działania ochroniarskie. Dla osób, które wezmą udział w tegorocznym Wild Run w przebraniu, przewidzieliśmy konkurs zorganizowany wraz z głównym partnerem biegu, Alior Bankiem – mówi Joanna Kasprzak, prezes zarządu ZOO Wrocław.

Do wygrania są karty roczne do zoo, kalendarze na 2023 rok z naszymi pięknymi drapieżnikami i gadżety przygotowane przez Alior Bank. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj:https://zoo.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2022/10/regulamin-wild-run-22-konkurs-na-przebranie.pdf

– Cieszę się, że Alior Bank został głównym partnerem tegorocznej edycji „Dzikiego Biegu”. Na początku roku wśród naszych pracowników ogłosiliśmy konkurs. Poprosiliśmy o wskazanie niesztampowych imprez sportowo-rekreacyjnych. Wybraliśmy kilkanaście najciekawszych, tak powstał cykl „Aktywni z Aliorem”. Chcemy nim promować zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. „Wild Run” idealnie wpisuje się w naszą akcję. Bieg spodobał się naszym pracownikom. Na „Wild Run” przyjdzie kilkudziesięciu z nich. Jedni będą rywalizować, inni kibicować. Liczę, że każdy z nas wyjdzie z zoo bardziej uwrażliwiony na problem ochrony ginących gatunków zwierząt – mówi Jarosław Rybak, dyrektor Działu Komunikacji i CSR Alior Banku.

Duże wsparcie dla Wild Run 2022 od sponsorów i partnerów

Honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. W tym roku rozgrzewkę dla biegaczy i rozciąganie po biegu poprowadzi Marta Kruk – Codziennie Fit (www.codzienniefit.pl), trenerka przygotowania motorycznego, trenerka personalna, instruktorka fitness i były sportowiec. Przez lata uprawiała lekką atletykę. Skończyła wrocławski AWF i od 10 lat rozwija swoją działalność pod nazwą Codziennie Fit.

Za profesjonalny pomiar czasu, podobnie jak przy poprzednich edycjach biegu, odpowiada Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. W miasteczku biegowym na zawodników będą czekać stoiska sponsorów, między innymi będzie możliwość skorzystania z profesjonalnego masażu. Wodę dla zawodników dostarczy MPWiK w ramach akcji „Pij kranówkę”. 

Bieg postanowiło wspomóc kilkanaście firm i instytucji. Oprócz sponsora głównego, Alior Banku oraz MPWiK, bieg promują: Karcher, Auto Group Polska, Prostaff, Smith+Nephew, Skalnik, Aqua Serwis, Lody Wanda, Aston, Dechatlon, ORFIN, Laguna Bistro, Orthos, Europeum Hotel, Centrum Ślęza i Cejs.

– Tegoroczna edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem sponsorów, dzięki czemu pomoc niesiona zagrożonym gatunkom zwierząt będzie jeszcze większa. Sfinansujemy między innymi więcej fotopułapek, dzięki którym lepiej poznajemy zwyczaje azjatyckich zwierząt w naturze. Ambasadorami tegorocznego biegu są lori kukang, dzioborożec palawański i słoń indyjski – mówi Marta Gondek z zarządu Fundacji ZOO Wrocław – DODO.

Nadal trwają zapisy na bieg główny, bieg dla dzieci oraz bieg wirtualny. Zainteresowanie biegiem dla młodzieży na dystansie około 1 km było tak duże, że zwiększyliśmy limit miejsc. Bieg wirtualny jest okazją do wsparcia Wild Run dla spóźnialskich i tych, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegu stacjonarnym 9 października. Należy się zapisać do niedzieli, ale samą trasę można pokonać później. 

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie: http://wildrun.eu/ Może nastąpić chwilowa przerwa techniczna w zapisach online, ale zostaną one jeszcze ponownie uruchomione.

Nasi odwiedzający muszą się liczyć z utrudnieniami w niedzielę od godz. 16 do 18 z powodu Wild Run 2022.

słoń indyjski wild run
lori kukang wild run
wild run dzioborożec

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna