Wild Run 2022 – Ratujmy Zwierzęta Azji

Wild Run 2022 opiekunowie paweł borecki natalia glazer

Już w tę niedzielę, 9 października, “dzicy biegacze” o wielkim sercu pobiegną uliczkami zoo, pomagając zwierzętom Azji. Zmierzą się na trasie 10 km podczas szóstej edycji biegu charytatywnego Wild Run, organizowanej przez ZOO Wrocław, Fundację ZOO Wrocław – DODO i Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. Dzieci w różnych grupach wiekowych wystartują na dwóch krótszych dystansach. To niepowtarzalna okazja, by ścigać się pośród wybiegów zwierząt. Start biegu głównego o godz. 16:30.

 

Ważniejsza niż sportowy wynik będzie jednak dobra zabawa i szczytna idea biegu. Niektórzy przebiorą się w kostiumy zwierząt, biorąc udział w konkursie sponsora głównego: Alior Banku. Do wygrania są między innymi karty roczne do zoo. Do biegu zagrzeje zawodników Marta Kruk, trenerka personalna z Codziennie Fit. Cały dochód z pakietów i od sponsorów zostanie przekazany na ratowanie azjatyckich gatunków zwierząt. Fundacja ZOO Wrocław DODO prowadzi około 30 projektów ochroniarskich w Azji, które dzięki temu dostaną dodatkowe wsparcie.

 

 

Dobra zabawa i szczytna idea

Wild Run to jedna z ważniejszych imprez roku we wrocławskim zoo, która organizowana jest po raz szósty. Z powodu pandemii odbywała się ostatnio w całości online, a teraz wraca po przerwie w formie hybrydowej – stacjonarnej i wirtualnej. Bieg na 10 km uliczkami zoo cieszy się jak co roku ogromną popularnością, a równolegle prowadzone są zapisy na bieg wirtualny. Tym samym można wziąć udział w Wild Runie z dowolnego miejsca na świecie i o niemal dowolnej porze. 

Trasa głównego biegu to dwie pętle po 5 km na terenie zoo. Nie ma tam długich prostych, a biegacze będa się dublować, więc raczej niewiele osób ma w planach pobicie swojej życiówki. O wiele ważniejsza jest dobra zabawa, a śmieszne przebrania zawodników stały się niemal tradycją Wild Run.

– To dla nas bardzo pozytywne zjawisko, że tak wiele osób biegnie w Wild Run dla zabawy, przebierając się za lwa, wilka, czy żyrafę. Najważniejsza jest idea biegu, a jest nią niesienie pomocy zagrożonym gatunkom zwierząt Azji. Zwracamy w ten sposób uwagę na nasze działania ochroniarskie. Dla osób, które wezmą udział w tegorocznym Wild Run w przebraniu, przewidzieliśmy konkurs zorganizowany wraz z głównym partnerem biegu, Alior Bankiem – mówi Joanna Kasprzak, prezes zarządu ZOO Wrocław.

Do wygrania są karty roczne do zoo, kalendarze na 2023 rok z naszymi pięknymi drapieżnikami i gadżety przygotowane przez Alior Bank. Regulamin konkursu dostępny jest tutaj:https://zoo.wroclaw.pl/wp-content/uploads/2022/10/regulamin-wild-run-22-konkurs-na-przebranie.pdf

– Cieszę się, że Alior Bank został głównym partnerem tegorocznej edycji „Dzikiego Biegu”. Na początku roku wśród naszych pracowników ogłosiliśmy konkurs. Poprosiliśmy o wskazanie niesztampowych imprez sportowo-rekreacyjnych. Wybraliśmy kilkanaście najciekawszych, tak powstał cykl „Aktywni z Aliorem”. Chcemy nim promować zdrowy tryb życia i aktywne spędzanie czasu w gronie rodziny i przyjaciół. „Wild Run” idealnie wpisuje się w naszą akcję. Bieg spodobał się naszym pracownikom. Na „Wild Run” przyjdzie kilkudziesięciu z nich. Jedni będą rywalizować, inni kibicować. Liczę, że każdy z nas wyjdzie z zoo bardziej uwrażliwiony na problem ochrony ginących gatunków zwierząt – mówi Jarosław Rybak, dyrektor Działu Komunikacji i CSR Alior Banku.

Duże wsparcie dla Wild Run 2022 od sponsorów i partnerów

Honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. W tym roku rozgrzewkę dla biegaczy i rozciąganie po biegu poprowadzi Marta Kruk – Codziennie Fit (www.codzienniefit.pl), trenerka przygotowania motorycznego, trenerka personalna, instruktorka fitness i były sportowiec. Przez lata uprawiała lekką atletykę. Skończyła wrocławski AWF i od 10 lat rozwija swoją działalność pod nazwą Codziennie Fit.

Za profesjonalny pomiar czasu, podobnie jak przy poprzednich edycjach biegu, odpowiada Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. W miasteczku biegowym na zawodników będą czekać stoiska sponsorów, między innymi będzie możliwość skorzystania z profesjonalnego masażu. Wodę dla zawodników dostarczy MPWiK w ramach akcji „Pij kranówkę”. 

Bieg postanowiło wspomóc kilkanaście firm i instytucji. Oprócz sponsora głównego, Alior Banku oraz MPWiK, bieg promują: Karcher, Auto Group Polska, Prostaff, Smith+Nephew, Skalnik, Aqua Serwis, Lody Wanda, Aston, Dechatlon, ORFIN, Laguna Bistro, Orthos, Europeum Hotel, Centrum Ślęza i Cejs.

– Tegoroczna edycja spotkała się z dużym zainteresowaniem sponsorów, dzięki czemu pomoc niesiona zagrożonym gatunkom zwierząt będzie jeszcze większa. Sfinansujemy między innymi więcej fotopułapek, dzięki którym lepiej poznajemy zwyczaje azjatyckich zwierząt w naturze. Ambasadorami tegorocznego biegu są lori kukang, dzioborożec palawański i słoń indyjski – mówi Marta Gondek z zarządu Fundacji ZOO Wrocław – DODO.

Nadal trwają zapisy na bieg główny, bieg dla dzieci oraz bieg wirtualny. Zainteresowanie biegiem dla młodzieży na dystansie około 1 km było tak duże, że zwiększyliśmy limit miejsc. Bieg wirtualny jest okazją do wsparcia Wild Run dla spóźnialskich i tych, którzy z różnych powodów nie mogą wziąć udziału w biegu stacjonarnym 9 października. Należy się zapisać do niedzieli, ale samą trasę można pokonać później. 

Zapisy na bieg prowadzone są na stronie: http://wildrun.eu/ Może nastąpić chwilowa przerwa techniczna w zapisach online, ale zostaną one jeszcze ponownie uruchomione.

Nasi odwiedzający muszą się liczyć z utrudnieniami w niedzielę od godz. 16 do 18 z powodu Wild Run 2022.

słoń indyjski wild run
lori kukang wild run
wild run dzioborożec