Dwa bieguny cały świat

Dwa bieguny - zaproszenie

Zakończona już kampania Dwa bieguny cały świat dotyczyła zmian klimatycznych, eksploatacji obszarów polarnych, a także ochrony gatunków tam występujących. Gatunkami flagowymi, reprezentującymi Arktykę i Antarktykę były: niedźwiedź polarny, wilk arktyczny, narwal, renifer, sowa śnieżna oraz kryl, krabojad, pingwin cesarski, lampart morski i albatros ciemnogłowy.

ZOO WROCŁAW włączyło się w kampanię przygotowując projekt „Dwa bieguny cały świat” i pozyskując dofinansowanie na jego realizację z funduszy pochodzących z Islandii, Liechtensteinu i Norwegii – EOG do kwoty 2 967 311,75 PLN. Pełna nazwa projektu brzmi: „Edukacja ekologiczna w zakresie ochrony różnorodności biologicznej w obliczu zmian klimatycznych, realizowana zgodnie z misją wrocławskiego zoo”.

W ramach projektu powstał edukacyjny pawilon multimedialny KLIMAT, ZWIERZĘTA, LUDZIE, który otwarto w grudniu 2015 roku. Przeprowadzono warsztaty edukacyjne dla dzieci i młodzieży więcej tutaj, oraz kampanię informacyjną na temat zagrożeń klimatycznych i sposobów ich przeciwdziałania.

Strona projektu: http://www.2bieguny.pl/.

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna