ZOO Wroclaw ZOO od kuchni

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

ZOO od kuchni

  Filmy
Kto nie chciał być choć przez chwilę opiekunem dzikich zwierząt w zoo lub rezerwacie? Hmmm.... zdaje się, że sporo ludzi o tym marzy lub marzyło. Jednak opieka nad zwierzętami, wbrew powszechnej opinii, to nie tylko "przytulanie, głaskanie i karmienie z ręki", tego prawie nie ma. Praca opiekuna to głownie dbanie o warunki życia zwierząt, więc sprzątanie, karmienie, trening medyczny i raportowanie. Mało romantyczne, prawda?
Dlaczego tak to wygląda? Ponieważ zadaniem ogrodu zoologicznego nie jest udamawianie zwierząt a opieka nad nimi w taki sposób, aby zapewnić im warunki jak najbliższe naturalnemu środowisku. Musimy też pamiętać, że coraz więcej gatunków znika z Ziemi, a ogrody zoologiczne to ostanie enklawy ich występowania. Jeśli ich nie udomowimy, są szanse, że uda się je przywrócić środowisku.
Zaznaczmy, aby zostać opiekunem zwierząt należy posiadać odpowiedni wykształcenie - biologia, zootechnika, oceanografia itp., sprawdzić się jako praktykant w zoo i mieć szczęście - trafić na wakat :) Nim się zdecydujecie, obejrzyjcie nasz cykl.

ZOO od kuchni odc 12 Smoki z Komodo


ZOO od kuchni od. 11 - "Na urodzinach u tygrysa"


ZOO od kuchni od. 10 - "Wizyta w małpiarni"


ZOO od kuchni od. 9 - "Historia mrównika"


ZOO od kuchni od. 8 - Janush wśród pingwinów


ZOO od kuchni od. 7 - 15 milinów litrów wody


ZOO od kuchni od. 6 - Stajnia jednorożców


ZOO od kuchni od. 5 - Gadzie sprawy


ZOO od kuchni odc. 4 - Liściarka


ZOO od kuchni odc. 3 Wyprawa do Motylarni
making of ZOO od kuchniZ
OO od kuchni odc 2 Bliźniaki


Z
OO od kuchni odc 1 Baletnice XXL


ZOO od kuchni trailer 2016Cykl realizowany jest przez profesjonalną ekipę 6x6 Pracownia Sztuki Wizualnej, która ma na swoim koncie m.in programy dla Discovery Channel i Polsat Play.
WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider