ZOO Wroclaw Zadziwiające gatunki

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Zadziwiające gatunki

  Ochrona gatunkowa
Odkrywaj zadziwiającą bioróżnorodność świata!

Amazing Species, czyli Zadziwiające Gatunki to akcja zorganizowana przez IUCN (Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody i jej Zasobów) i SSC (Species Survival Comission) przy wsparciu portalu ARKive. Celem akcji jest zwrócenie Waszej uwagi na różnorodne formy życia, jakie występują na naszej planecie. Bioróżnorodność to podstawa życia na ziemi. Obecny kryzys, jaki dotyka przyrodę, spowodowany jest przez wiele czynników, za których wywołanie odpowiedzialny jest człowiek. To ludzie przyczyniają się do wymierania gatunków, bezpośrednio poprzez ich zabijanie, ale też poprzez niszczenie ich środowiska, przekształcenie naturalnych ekosystemów pod uprawy rolne i rozwój infrastruktury miejskiej, zanieczyszczenia oraz introdukcje obcych gatunków.

Rok 2010 był poświęcony bioróżnorodności. Jego efektem jest nowy plan strategiczny ochrony bioróżnorodności opracowany na kolejne 10 lat. Dzięki niniejszej akcji możecie zapoznać się z wybranymi gatunkami, które reprezentują różne grupy taksonomiczne i pochodzą z najdalszych zakątków świata. Każdego dnia będzie można poznać nowego przedstawiciela zwierząt i roślin, dowiedzieć się do jakiej kategorii należy i na jakie zagrożenia jest narażony.

Postanowiliśmy przyłączyć się do idei propagowania wiedzy o zagrożonych gatunkach zwierząt i roślin. Obudź w sobie ciekawość świata i nie bądź obojętny na problemy ochrony środowiska. Wystarczy, że będziesz odwiedzać stronę IUCN RED LIST, a poznasz zadziwiające gatunki żyjące na naszej planecie.
https://twitter.com/#!/iucnredlist
https://www.facebook.com/iucn.red.list

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider