ZOO Wroclaw XI zjazd herpetologiczny

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

XI zjazd herpetologiczny

  Tam byliśmy

W dniach 22-24.05.2018 roku odbył się XI zjazd herpetologiczny. Uczestniczyli w nim przedstawiciele wszystkich ogrodów zoologicznych w Polsce, zarówno entuzjaści i profesjonalni herpetolodzy. Spotkanie miało miejsce w Warszawie i obejmowało dokładnie zaplanowane konferencje i spotkania. Przedstawiciele ogrodów prezentowali przeróżne tematy w zakresie herpetologii. Ostatniego dnia odbyło się zwiedzanie zoo w Warszawie.

Najważniejszym jednak punktem programu była reintrodukcja krajowego, zagrożonego gatunku żółwia błotnego Emys orbicularis. Miało to miejsce 23.05.2018, który jest Międzynarodowym Dniem Żółwia. Wypuszczenie do środowiska naturalnego odbyło się w odpowiednio przygotowanych warunkach oraz we wcześniej, dokładnie, wyselekcjonowanym miejscu. Wypuszczonych zostało dokładnie 44 osobniki do dwóch zbiorników wodnych w okolicy 22km od miejscowości Miętne.

Żółwie odchowane zostały w Zoo w Warszawie w specjalnie stworzonym dla nich miejscu. Warszawski ogród nadal prowadzi program hodowlany tego gatunku i w przyszłym roku planuje powtórzenie reitrodukcji Emys orbicularis. Jest to zabieg niezwykle istotny dla polskiej herpetofauny i środowiska, gdyż żółw ten w naturalnych warunkach występuje niezwykle rzadko, wypierany przez gatunki inwazyjne.

XI zjazd herpetologiczny

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider