ZOO Wroclaw X Zjazd Herpetologów

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

X Zjazd Herpetologów

2017-05-04
X Zjazd Herpetologów

Tam byliśmy.

W dniach 25-27 kwietnia odbył się w płockim zoo X Zjazd Herpetologów. Wzięło w nim udział 27 specjalistów ze wszystkich polskich ogrodów zoologicznych. Podczas trzydniowego spotkania omówiono m.in. blaski i cienie pracy opiekuna zwierząt, a także sukcesy i problemy, z jakimi spotykają się na co dzień. Najcenniejsza wydaje się jednak wzajemna wymiana wiedzy z zakresu hodowli płazów, gadów i bezkręgowców.

Wrocławskie zoo reprezentował kierownik sekcji terrarystycznej - Pan Marek Pastuszek, wraz z trzema opiekunami - Martą Kimliczko, Jarkiem Śliwą i Rafałem Belicą. Nasi opiekunowie mieli przyjemność podzielić się swoją niezwykłą wiedzą, opowiadając o opiece nad najciekawszymi i rzadkimi zwierzętami, którymi się zajmują.

Marta Kimliczko omówiła hodowlę żółwi McCorda, czyli wężoszyich, Jarek Śliwa nowe gatunki płazów bezogonowych, w tym rzekotki duch (Hylomantis lemur) i żaby graniaste (Ceratobatrachus guentheri), zaś Rafał Belica skupił się na smokach z Indonezji, czyli waranach z Komodo.

W trakcie zjazdu uczestnicy mieli również okazję zwiedzić Mazowiecki Ośrodek Geograficzny, punkt terenowy Uniwersytetu Warszawskiego Wydziału Geografii i Studiów Regionalnych w Murzynowie, gdzie prowadzi się badania środowiska przyrodniczego w strefie oddziaływania dużego ośrodka miejsko-przemysłowego.

Odwiedzili również Brudzeński Park Krajobrazowy, gdzie zidentyfikowano ok. 1.000 gatunków zwierząt i gdzie zasiedlane są populacje płazów w ramach programu aktywnej ochrony płazów na terenie miasta Płocka.

Na koniec zjazdu grupa odbył wycieczkę do osady młynarza w Sikorzu, gdzie zwiedzała stary młyn wodny w dolinie rzeki Skrw.

Była również okazja do integracji i relaksu podczas gier oraz zabaw na świeżym powietrzu i wspinaczki w parku linowym.

Partnerzy

Bootstrap Slider