ZOO Wroclaw Tydzień misji zoo 2021

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Tydzień misji zoo 2021

  Ochrona gatunkowa
Zobacz również: Batman - abmasador ZOO Wrocław

Pingwin przylądkowy z opiekunem Pawłem08-14 marca 2021 r

Razem #chronimyGINĄCEgatunki

Są maluszki, jest nadzieja” to hasło 2. Tygodnia i Dnia Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów w Polsce, którą jest ochrona gatunkowa zwierząt i edukacja przyrodnicza. W akcji bierze udział trzynaście krajowych placówek zrzeszonych w EAZA - Ogród Zoologiczny w Bydgoszczy, ZOO i Fokarium Dolina Charlotty, Śląski Ogród Zoologiczny, Gdański Ogród Zoologiczny, Akwarium Gdyńskie, ZOO Kraków, ZOO Lubin - Centrum Edukacji Przyrodniczej, ZOO Łódź, ZOO Płock, Ogród Zoobotaniczny w Toruniu, Warszawskie ZOO, ZOO Zamość - "Ogród Zoologiczny im. Stefana Milera" oraz ZOO Wrocław.

IDEA-FIX

Na skutek zmian klimatu, zanieczyszczenia środowiska oraz rozwoju osadnictwa, rolnictwa i transportu, coraz więcej gatunków dzikich zwierząt wymaga ochrony. Tym samym rośnie znacząco rola ogrodów zoologicznych, które prowadzą hodowlę zachowawczą zwierząt i edukację w zakresie biologii oraz ochrony przyrody na swoim terenie, a także wspierają projekty ochroniarskie w środowisku naturalnym. Tak więc dziś ogrody zoologiczne to nie tylko atrakcja turystyczna służąca rekreacji, to przede wszystkim banki genów i wysoko wyspecjalizowane ośrodki hodowlane ściśle współpracujące z naukowcami, a także ciała doradcze dla najważniejszych, światowych organizacji zajmujących się ochroną przyrody, jak IUCN czy CITES. To także „wyspy zieleni” w miejskich dżunglach, gdzie w bezpośrednim kontakcie można poznać wycinek bioróżnorodności Ziemi, zobaczyć przedstawicieli gatunków, które trudno byłoby wypatrzeć w naturze czy nawet takie, które już wymarły i dowiedzieć się o nich wielu ciekawostek oraz o sposobach ich ochrony.

By podkreślić jak ważna jest rola zoo w ochronie przyrody, 11 marca br. po raz kolejny obchodzimy Dzień Misji Ogrodów Zoologicznych i Akwariów w Polsce.

Przez cały tydzień 08-14.03 wszystkie trzynaście placówek mówi jednym głosem o konieczności ochrony dzikich zwierząt i działaniach jakie podejmujemy w tym zakresie.

Bohaterami tegorocznego TygoDnia Misji są zwierzęta urodzone w polskich ogrodach zoologicznych, które są przedstawicielami gatunków zagrożonych wymarciem w środowisku naturalnym. Hasło „Są maluszki, jest nadzieja”, pokazuje że urodzone w zoo zwierzęta są szansą na przetrwanie gatunku, aby wzmocnić dziko żyjącą populację lub nawet ją odtworzyć.

Bohaterem ZOO Wrocław jest młody pingwin przylądkowy BATMAN >>> Więcej >>>

PRZYŁĄCZ SIĘ!Wydarenie na FB

Kochasz przyrodę i chcesz przyczynić się do ratowania ginących gatunków? Dołącz do naszego wydarzenia na FB https://fb.me/e/1alsl3SRa i pokaż, że wspierasz ochronę zwierząt! Koniecznie wrzuć też 11 marca 2021 r., na swój profil na Facebooku lub Instagramie, zdjęcie swojego ulubionego zwierzaka z zoo z hashgiem #chronimyGINĄCEgatunki! Czy będzie to nosorożec indyjski, tygrys sumatrzański, żyrafa siatkowana, pekari chaco, daniel mezopotamski, fenek, lemur katta, makak czubaty, kauzar hełmiasty, waran z Komodo, żółw pustynny, a może pingwin przylądkowy? Ty decydujesz! Wybierzemy najciekawsze i opublikujemy w galerii.

__________________

Naszą akcję wspierają: Światowe Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA) oraz Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA).

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider