ZOO Wroclaw Specjalistyczny kurs akwarystyczny

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Specjalistyczny kurs akwarystyczny

2017-05-22
Specjalistyczny kurs akwarystyczny

Tam byliśmy! Flying Sharks Fish Handling Course w Portugalii.

Rozwój indywidualny pracowników wpisuje się w filozofię ZOO WROCŁAW. Dlatego często biorą oni udział w specjalistycznych zjazdach czy szkoleniach, podczas których mogą podnosić swoje kwalifikacje, dzielić się doświadczeniem i nawiązywać kontakty z kolegami z całego świata.

W kwietniu 2017, w pięciodniowym kursie dla akwarystów, wzięło udział dwóch naszych Kolegów – Jakub Kordas, kierownik sekcji akwariów w Afrykarium i Wojciech Paszta, lekarz weterynarii. Było to wysoce specjalistyczne spotkanie ekspertów z kilku krajów m.in. Hiszpanii, Holandii, Portugalii, Turcji, Wielkiej Brytanii, którzy na co dzień zajmują się rybami. Organizatorem kursu była portugalska firma Flying Sharks zajmująca się doradztwem i transportem zwierząt morskich do instytucji skupiających się na edukacji i badaniach nad środowiskiem morskim.

Wśród poruszanych zagadnień znalazły się m.in. ichtiobiologia wybranych gatunków ryb i systemy podtrzymywania ich życia, wybrane elementy nauki weterynaryjnej o rybach, jak leczenie, pobieranie próbek, znieczulanie i usypianie czy ichtiopatologia, a także wyposażenie do transportu ryb, transport, aklimatyzacja, znakowanie pojemników z rybami.

- Może się wydawać, że studia weterynaryjne, studia specjalizacyjne i lata praktyki wystarczą, aby uważać się za specjalistę. Jednak moim zdaniem to dopiero początek drogi do poznania zwierząt, zwłaszcza gatunków niewystępujących w naszym klimacie. Dlatego zawsze chętnie korzystam ze specjalistycznych kursów, bo nauka i praktyczna wiedza wciąż się rozwijają, a ja chcę być na bieżąco – mówi Wojciech Paszta, lekarz weterynarii we wrocławskim zoo.Na kursie najciekawsze były dla mnie zajęcia z ichtiopatologii i cieszę się, że wziąłem w nich udział.

- Ryby to moje hobby, z którego uczyniłem również wykonywany zawód. Można powiedzieć, że interesuję się nimi od zawsze i od zawsze poszukuję informacji na temat biologii ryb oraz warunków ich życia. W Afrykarium odpowiadam za około 50 akwakultur, w których żyje kilka tysięcy ryb, więc chcę i muszę wciąż się uczyć, aby dbać o nie jak najlepiej. – podsumowuje Jakub Kordas, kierownik sekcji akwariów w Afrykarium.

Na koniec kursu uczestnicy odwiedzili Oceanário de Lisboa, gdzie na naszych Kolegach największe wrażenie zrobił samogłów (Mola mola).

Partnerzy

Bootstrap Slider