ZOO Wroclaw Sesja Naukowa Żywienia Zwierząt

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Sesja Naukowa Żywienia Zwierząt

  Tam byliśmy

Sesja Naukowa Żywienia ZwierzątW dniach 28 i 29 czerwca 2018 r odbyła się w Krakowie na Uniwersytecie Rolniczym XLVII sesja naukowa Sekcji Żywienia Zwierząt. Pierwszy raz w historii spotkań tej sekcji był panel specjalistyczny – zwierzęta egzotyczne i towarzyszące. W konferencji udział wzięli przedstawiciele świata nauki z całego kraju oraz warszawskiego, śląskiego i wrocławskiego ogrodu zoologicznego. Ten ostatni reprezentowała Karolina Kasprzak – specjalista ds. żywienia zwierząt.

Każdego dnia, w dwóch salach równocześnie, odbywały się obrady. Głównymi tematami były oczywiście zwierzęta gospodarskie drób, przeżuwacze, trzoda chlewna, konie. Szeroko omawiano problemy związane z dodatkami paszowymi, konserwacją pasz oraz metodami badawczymi.

Pierwszy wykład na temat żywienia dzikich zwierząt wygłosił wysokiej klasy specjalista w tej dziedzinie prof. Marcus Clauss z Uniwersytetu w Zurichu pt. „Wyzwania w żywieniu zwierząt w ogrodach zoologicznych”. Prezentacja ta dała możliwość szanownemu gronu profesorów specjalizacji żywienia zwierząt gospodarskich nad zastanowieniem się, że obecnie istnieją nowe wyzwania żywieniowe– ogrody zoologiczne. Tylko kilku z nich zajmuje się już częściowo w swojej pracy zwierzętami dzikimi, ale nie jest to gówna tematyka badań.

Były też bardzo ciekawe prezentacje oraz związane z nią postery naukowe obejmujące owady użytkowe – Zophobas morio. Obecnie jest bardzo duże zainteresowanie hodowlą tych owadów użytkowych na potrzeby nie tylko żywienia zwierzą, ale też i ludzi.

Moim zdaniem zwrócenie uwagi środowiska naukowego na problemy żywieniowe ogrodów zoologicznych to był bardzo ważny punkt tej konferencji.

Po części oficjalnej były spotkania towarzyskie, kolacje oraz tańce i oczywiście nawiązywanie znajomości oraz rozmowy o możliwej współpracy.

Naszej uczestniczce udało się oczywiście zwiedzić ZOO w Krakowie.

Program konferencji.

Sesja Naukowa Żywienia Zwierząt

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider