ZOO Wroclaw Pingwiny afrykańskie 2015

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Pingwiny afrykańskie

  ZOO i DODO na ratunek

RATUJEMY PISKLĘTA PINGWINÓW PRZYLĄDKOWYCH. 

Logo SANCCOBPingwin przylądkowytoniec (Spheniscus demersus) jest gatunkiem zagrożonym wyginięciem (CITES II), występuje u wybrzeży Afryki Południowej od Namibii do Mozambiku. Jego liczebność szacuje się na 52 000 dorosłych osobników. Liczebność ta maleje ze względu na coraz intensywniejsze połowy ryb,  pożywienia tońców. Dużym zagrożeniem jest też zanieczyszczenie wód przybrzeżnych Afryki a w szczególności katastrofy spowodowane wyciekami ropy z tankowców.
Aby pomóc przetrwać pingwinom przylądkowym Wrocławskie Zoo wspiera Fundację SANCCOB (Southern African Foundation for the Conservation of Coastal Birds), która każdego roku ratuje setki odrzuconych, zbyt późno wyklutych lub osieroconych piskląt tońców u wybrzeży Afryki Południowej. SANCCOB zajmuje się też sztuczną inkubacją znalezionych, porzuconych jaj. W 2014 roku udało się uratować ponad 800 małych pingwinów, z czego 747 wypuszczono na wolność. Od początku działalności Fundacja uratowała i wypuściła do oceanu ponad 4000 pingwinów!

W 2015 roku przeprowadziliśmy akcję Wielkanocnej adopcji jaj, która pomogła nam uratować 18 piskląt.

Jeżeli chcecie pomóc nam ratować pingwiny, prosimy o wpłaty na specjalnie przez nas otwarte konto bankowe: 08 1020 5226 0000 6702 0523 2741.
Całość pieniędzy zostanie przeznaczona na ratowanie pingwinów w Afryce Południowej!

Informacja: www.sancoob.co.za.
WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider