ZOO Wroclaw Passion for Primates

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

  Tam byliśmy

Logo Durrell Wildlife Coservation TrustW dniach 30.06. -02.07.2018 r odbył się specjalistyczny kurs ,,Passion for Primates” organizowany przez Durrell Wildlife Coservation Trust na terenie Jersey Zoo w Wielki Brytanii. Wzięło w nim udział kilkunastu opiekunów, głównie małp z ogrodów zoologicznych w całej Europie, w tym przedstawicielka wrocławskiego zoo - Karolina Przyjemska-Kowalewska, opiekunka małp.

Pierwszego dnia Lee Durrell przywitała wszystkich kursantów i opowiedziała jak w ogóle doszło to powstania zoo w Jersey i DWCT oraz kursu ,,Passion for Primates”. Naczelne stanowią dość pokaźną grupę zwierząt hodowanych w ogrodach zoologicznych. Są to między innymi palczaki madagaskarskie, lemury rude, lemury katta, lemury alaotrańskie, makaki czubate, wyjce czarne, orangutany, gibony czy goryle nizinne oraz ogromna różnorodność pazurkowców takich jak: marmozety lwie, tamaryny cesarskie, tamaryny srokate czy marmozety czarne. Zoo w Jersey prowadzi programy hodowlany EEP dla tamaryn srokatych, palczaków madagaskarskich, marmozet czarnych i lemurów alaotrańskich.Durrell Coservation Academy

W pierwszym dniu kursu, po zapoznaniu się z historią miejsca, odbyły się:

W drugim dniu ponownie odbyły się:

Durrell Coservation Academy  W trzecim dniu uczestnicy zwinęli udział w:

Nasza przedstawicielka – Karolina Przyjemska-Kowalewska tak podsumowała kurs:

- Dla mnie był bardzo przydatny. Dowiedziałam się na przykład bardzo wielu ciekawych i praktycznych informacji na temat lemurów i małp człekokształtnych, z którymi nie pracuję na co dzień. Oczywiście najciekawsze były dyskusje z opiekunami, koordynatorami programów hodowlanych, rozmowy zarówno o działaniach na rzecz ochrony gatunków naczelnych ex situ i in situ realizowanych przez Durrell Wildlife Conservation Trust jak i ,,rozmowy  zakulisowe” o utrzymywaniu zwierząt w tamtejszym ogrodzie zoologicznym.

Szkolenie zakończono rozdaniem certyfikatów ukończenia specjalistycznego kursu „Passion for Primates”.

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider