ZOO Wroclaw Na ratunek BORNEO 2018

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

BORNEO 2018

  ZOO i DODO na ratunek

Na ratunek BORNEO - plakat

W ostatnim czasie bardzo wiele mówi się o oleju palmowym i wpływie jego rosnącej produkcji na środowisko naturalne. Chcemy zweryfikować istniejące poglądy o uprawie palmy olejowej i zastanowić jak uratować zwierzęta lasów deszczowych Indonezji, Malezji, Ameryki Południowej, Afryki i Madagaskaru.

Zaprosiliśmy eksperta w tej dziedzinie, który od 14 lat prowadzi projekt Pesisir Balikpapan na Borneo.  Dr Stanislav Lhota pracuje w  ogrodzie zoologicznym w Usti nad Labem, jest też wykładowcą Czeskiego Uniwersytetu Przyrodniczego w Pradze. Opowie nam o walce o przetrwanie orangutanów, uwielbianych przez wszystkich nosaczy oraz wielu innych zagrożonych wyginięciem gatunków!

Przed wykładem o godz. 16.00 zapraszamy na spotkanie z opiekunami lemurów w pawilonie Madagaskar. To właśnie z Madagaskaru pochodzi palma olejowa i tam wycinka lasów zagraża przetrwaniu ponad 95% lemurów.

Wejście do ZOO przez bramę służbową od godz. 15.00.

Aby wziąć udział w tym wyjątkowym spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na specjalne konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – Borneo. Pieniądze w całości przekażemy na projekt Pesisir Balikpapan!ZOO i DODO na Ratunek: ZWIERZĘTOM LASÓW TROPIKALNYCH

Gdzie: Sala konferencyjna Afrykarium

Kiedy: 30 listopada 2018

Godzina: 17.00

Na ratunek BORNEO

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider