ZOO Wroclaw Jakie kwalifikacje powinien mieć opiekun?

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Jakie kwalifikacje powinien mieć opiekun?

2017-06-28
Jakie kwalifikacje powinien mieć opiekun?

European Professional Zookeeper Qualification Framework

W dniach 19-26 czerwca 2017 r. odbyło się dziewiąte spotkanie w ramach projektu Europejskie Standardy Kwalifikacji Zawodowych dla Opiekunów Zwierząt w Ogrodach Zoologicznych realizowanego przez Europejskie Stowarzyszenie Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (EAZA), którym wrocławskie zoo jest partnerem.

W warsztatach wzięło udział 11 uczestników m.in. z Austrii, Litwy, Niemiec i Wielkiej Brytanii, w tym dwóch opiekunów z ZOO Wrocław – Jakub Kordas, kierownik akwariów w Afrykarium i Krzysztof Kałużny, opiekun ptaków.

Celem spotkania była próba stworzenia systemu szkoleń i oceny poziomu zawodowego opiekunów na rzecz ujednolicenia umiejętności opiekunów z ogrodów zoologicznych zrzeszonych w EAZA.

Zaprezentowano m.in. brytyjski system szkolenia zawodowego opiekunów poprzez liczne kursy DMZZA (Diploma in the Management of Zoo and Aquarium Animals) organizowany przez Sparsholt College i BIAZA (British and Irish Association of Zoos and Aquariums).

Spotkanie miało głównie charakter warsztatowy i uczestnicy pracowali w grupach.

Poza pracą uczestnicy znaleźli również czas na odwiedzenie jednego z najlepszych brytyjskich ogrodów jakim jest Chester ZOO.

Zobaczcie jak wygląda praca na takich warsztatach:Więcej o projekcie na: http://zoo.wroclaw.pl/pl/opiekun-zwierzat-kwalifikacje.html.

Partnerzy

Bootstrap Slider