ZOO Wroclaw Ginące gatunki ptaków 2018

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Ginące gatunki ptaków 2018

  ZOO i DODO na ratunek

Wielkanoc 2018

ZOO i DODO na ratunek, to otwarte spotkania poświęcone działaniom na rzecz ochrony zagrożonych gatunków zwierząt.

Wielu gatunkom zwierząt grozi wymarcie. Stąd potrzeba ich ratowania poprzez m. in. hodowle zachowawcze w ogrodach zoologicznych. Wrocławskie zoo angażuje się także w działania ochroniarskie prowadzone in situ, czyli w środowisku naturalnym. W 2016 powołało do istnienia Fundację ZOO Wrocław – DODO, której celem jest wsparcie projektów badania i ochrony zwierząt zagrożonych wyginięciem w miejscu ich naturalnego występowania. Wspólnie, ZOO i Fundacja, starają się ocalić od zagłady laotańskiego szczura skalnego, saolę, kanczyla filipińskiego, świnię brodawkowatą, srokę jawajską, pingwina przylądkowego, manata afrykańskiego, fenka, oryksa szablorogiego …

Pracownicy naszego zoo, jako wolontariusze w organizacjach pozarządowych w różnych zakątkach świata, ratują zwierzęta w miejscu ich występowania.

Na spotkaniach pt. ZOO I DODO NA RATUNEK pragniemy przybliżyć problematykę ochrony gatunkowej, a także podzielić się wiedzą i doświadczeniami naszych pracowników.

Spotkania odbywają się raz w miesiącu w sali konferencyjnej na terenie Afrykarium. Zawsze odwiedzamy też zwierzęta, o których z pasją opowiadają ich opiekunowie!

Chcemy, aby spotkania ZOO I DODO NA RATUNEK pomagały ratować ginące gatunki zwierząt, więc nie pobieramy opłat za wstęp do ZOO, lecz prosimy Państwa o wsparcie tego celu.

Przed spotkaniem prosimy o wpłatę darowizny na konto Fundacji ZOO Wrocław DODO: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – temat spotkania. Pieniądze w całości przekazujemy na projekty ochrony zwierząt w ich naturalnym środowisku!


www.fundacjadodo.pl

WRÓĆ

Partnerzy

Bootstrap Slider