ZOO Wroclaw Dla wycieczek

Witamy na stronie Wrocławskiego Zoo!

Godziny otwarciaKUP BILETPrzekaż darowiznę Language:
Odwiedź:

Dla wycieczek

  Zwiedzanie
Wycieczki Do grupy nie wliczamy osób wchodzących na kupon kontrolny, czyli dzieci do 3. urodzin oraz seniorów, którzy ukończyli 75 lat. Do zwiedzania zoo zapraszamy grupy dzieci  i dorosłych oraz grupy mieszane (dzieci+dorośli). Zaznaczamy, że ZOO nie zajmuje się organizacją wycieczek. Na terenie ZOO znajdują się punkty gastronomiczne, które oferują również posiłki dla grup.
Zapraszamy do zakładki jak kupić bilet.

DLA KOGO BILETY GRUPOWE

Bilety ulgowe grupowe
jednorazowe
DZIECI od ukończonego 3. roku życia do 7. roku życia. UCZNIOWIE szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, którzy nie ukończyli 21. roku życia i okażą ważną legitymację szkolną. OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNE po okazaniu ważnego orzeczenia Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności lub Legitymacji Osoby Niepełnosprawnej. EMERYCI I RENCIŚCI którzy okażą ważną legitymację emeryta lub rencisty oraz dowód osobisty. OPIEKUNOWIE OSOBY NIEPEŁNOSPRAWNEJ w przypadku wejścia wraz z podopieczną osobą niepełnosprawną, która okaże ważne orzeczenie Zespołu ds. Orzekania o Stopniu Niepełnosprawności lub ważną Legitymację osoby Niepełnosprawnej, pod warunkiem, iż osoba niepełnosprawna nie ukończyła 16 roku życia lub posiada odpowiedni dokument potwierdzający konieczność stałej opieki drugiej osoby . Za opiekuna uznaje się osobę, która ukończyła 13 rok życia

Przysługują grupom liczącym 10 lub więcej osób.
Na każde 10 zakupionych biletów  przysługuje  1 kupon kontrolny ( jedenasty). Przewodnik jest traktowany jak opiekun grupy. Na przykład: w przypadku grupy liczącej 33 osoby - 30 podopiecznych i 3 opiekunów, 3 opiekunów wejdzie na trzy kupony kontrolne, każda kolejna osoba (opiekun, pilot, kierowca) ma prawo do zakupu biletu w cenie biletu grupowego.

Bilety normalne grupowe jednorazowe
Przysługują grupom liczącym 15 lub więcej osób. Na pierwsze 15 zakupionych biletów  przysługuje  1  kupon kontrolny (szesnasty). Przewodnik jest traktowany jak opiekun grupy, każda kolejna osoba (opiekun, pilot, kierowca) ma prawo do zakupu biletu w cenie biletu grupowego.

Grupy mieszane
Grupa może składać się z osób którym przysługują bilety normalne i osób, którym przysługują bilety ulgowe. Musi liczyć min.15 osób . Na pierwsze 15 zakupionych biletów, grupie przysługuje 1 kupon kontrolny. Jeżeli jednak liczba osób uprawnionych do skorzystania z biletu grupowego ulgowego w grupie mieszanej jest większa niż 10, na każde 10 osób, które są uprawnione do korzystania z biletu grupowego ulgowego jeden opiekun  uprawniony jest do skorzystania z kuponu kontrolnego.


PRZYDATNE INFORMACJE

 1. Nie prowadzimy rezerwacji, grupy wchodzą "z marszu", kupując bilety grupowe w kasach w dniu zwiedzania, bez uprzedniego umawiania się.
 2. Nie potrzebujemy listy uczestników wycieczki.
 3. Fakturę można otrzymać w każdej kasie przy zakupie biletu.
 4. Płatność przelewem możliwa jedynie po uprzednim uzyskaniu zgody Zarządu Zoo :  zoo-sekretariat@zoo.wroc.pl
 5. Nie ma limitów na sprzedaż biletów. Obowiązuje jeden bilet do ZOO, który uprawnia także do zwiedzania Afrykarium
 6. Nie oferujemy usług przewodnickich  po zoo (dotyczy także Afrykarium). 
 7. Zwiedzanie AFRYKARIUM zajmuje około 1,5 godziny. Zwiedzenie całego ZOO, wraz z AFRYKARIUM zajmuje w przybliżeniu 5-6 godzin.

AFRYKARIUM

 1. Afrykarium jest pawilonem na terenie ZOO. Nie ma osobnych biletów.
 2. Afrykarium i ZOO Wrocław to dom zwierząt, jesteśmy tu gośćmi! Prosimy o przestrzeganie regulaminu.
 3. Hałasowanie, straszenie zwierząt czy pukanie w szyby są zabronione.
 4. Wykonywanie zdjęć i filmów do celów prywatnych jest dozwolone. Działalność komercyjna w tym zakresie wymaga zgody ZOO. Przypominamy, że zdjęcia należy wykonywać nie używając lampy błyskowej.
 5. W Afrykarium znajduje się nieobowiązkowa szatnia, czynna jedynie w sezonie jesienno/zimowym ( do 31 marca).
 6. Afrykarium jest przystosowane dla osób niepełnosprawnych oraz wózków dziecięcych. (Zakaz wprowadzania zielonych wagoników wypożyczanych na terenie zoo).
 7. Na teren Afrykarium nie wolno wnosić jedzenia. Karmienie zwierząt jest surowo zabronione.
 8. Na terenie Afrykarium znajdują się również: restauracja bistro i sklepik z upominkami.
 9. Średni czas zwiedzania oceanarium wynosi około 1,5  godziny, ścieżka zwiedzania ma niemal 1 kilometr. Nie ma jednak ograniczeń czasowych.


DOJAZD
ZOO Wrocław zlokalizowane jest w  stolicy Dolnego Śląska – Wrocławiu, przy ulicy Zygmunta Wróblewskiego, na tzw. Wielkiej Wyspie , w dzielnicy Śródmieście i jest częścią osiedla Dąbie.

Komunikacja miejska 

   http://www.wroclaw.pl/rozklady-jazdy

   Pociąg
   Dojazd do dworca PKP Wrocław Główny. Następnie komunikacją miejską lub taxi.

   Samochód
   Zoo zlokalizowane jest przy drodze E455, bocznej E98 ( ul. Zygmunta Wróblewskiego) GPS 51° 06'20.34"N     17° 04'34.39"E

   Samolot

   Rozkład jazdy MPK Wrocław


   PARKINGI

   W bezpośrednim sąsiedztwie ZOO Wrocław znajduje się całodobowy, płatny parking  na ponad 800 miejsc, w tym 20 miejsc dla autokarów. Z parkingu do ZOO dojść można kładką nad ulicą Z. Wróblewskiego. Parking znajduje się przy Hali Stulecia, wjazd od ulicy Mikołaja Kopernika.

   Więcej szczegółów na stronie www.parkinghalastulecia.pl

   Parkingi dla aut osobowych rejon zoo wrocaw


   1 kwietnia 2016 zmieniły się zasady parkowania autokarów. Szczegółowe informacje znajdują się na stronie: http://www.wroclaw.pl/portal/parking-bus

   Parkingi dla autokarow w rejone ZOO Wrocław


   WRÓĆ

   Partnerzy

   Bootstrap Slider