wild run 2021

w tym roku znowu biegniemy wirtualnie. dołącz już dziś i startuj z rodziną lub przyjaciółmi. biegamy do 2 grudnia!

Dzięki uczestnikom biegu, zyskają dzikie zwierzęta, które cierpią na skutek kłusownictwa i nielegalnego handlu. Wśród nich są lemury katta, żółwie promieniste i fenki. Poprzednie edycje „Wild run” pokazały, że jest to impreza nie tylko sportowa, ale przede wszystkim integracyjna. Wśród około 4.000 uczestników były rodziny z małymi dziećmi w wózkach i nastolatkami, dziadkowie z wnukami, grupy przyjaciół i drużyny w strojach firmowych. Nie brakowało również sportowców, jak drużyna wrocławskich koszykarzy Gwardii, która prowadziła rozgrzewkę. Jednak górę nad rywalizacją sportową brała zabawa i chęć pomocy dzikim zwierzętom w ich środowisku naturalnym.

Biegnąc z nami, pomagasz przyrodzie. W tym roku biegniemy przeciwko kłusownictwu i handlowi dzikimi zwierzętami.

Ambasadorami biegu są: lemury katta, fenki i żółwie promieniste.

Do wyboru są trzy dystanse – 1, 5 lub 10 km, które można przebiec lub przejść w dogodnym miejscu,  czasie i towarzystwie.

Nagrody, nagrody!

Na zakończenie biegu przewidziane jest losowanie super nagród!

Jak wziąć udział w biegu?

Udział w biegu należy zarejestrować online na stronie www.wildrun.eu, przebiec wybrany dystans rejestrując wynik w jednej z aplikacji do pomiaru czasu i wczytać w portalu datasport lub przesłać mailem organizatorom. Należy zrobić to w terminie między 7 października, a 2 grudnia 2021 r.

Biec można w pojedynkę lub w grupie. Klasyfikacja obejmuje po 11 grup wiekowych dla obu płci – od 0 do powyżej 70 lat. Każdy z zarejestrowanych uczestników biegu otrzyma podstawowy pakiet startowy, który zawiera drukowany numer startowy, medal biegu, dyplom elektroniczny oraz elektroniczny numer startowy. Dodatkowo pierwszych 1.000 osób otrzyma ekologiczną torbę bawełnianą z wizerunkiem jednego ze zwierzęcych bohaterów biegu. Organizatorzy namawiają do wyboru rozszerzonego pakietu, w którym znajdują się dodatkowo koszulki w trzech wariantach do wyboru – z wizerunkiem lemura katta, żółwia promienistego i fanka ora chusta typu komin (one size).

Dziki bieg dla dzikich zwierząt!

Ideą „Wild run” jest realna pomoc dzikim zwierzętom w środowisku naturalnym.

Zebrane podczas tegorocznej edycji Wild Run środki posłużą nie tylko zapobieganiu wzrostowi popytu na dzikie zwierzęta, ale również na leczenie i rehabilitację zwierząt odebranych kłusownikom lub przemytnikom. Wiele z nich, po odłowieniu z natury, przetrzymywana jest w niewłaściwych warunkach, co powoduje konieczność udzielenia im pomocy medycznej, a nawet stworzenia warunków do dalszego życia, bo nie mogą wrócić do natury. Wszystkie organizacje ochroniarskie, z którymi współpracuje zoo i fundacja, należą do grona rzetelnych i efektywnych, co sprawdzane jest osobiście lub poprzez sieć zaufania w ramach Światowego i Europejskiego Stowarzyszenia Ogrodów Zoologicznych i Akwariów (WAZA i EAZA).

patronat honorowy

patronat medialny

Kampanie edukacyjne

Dla nauczycieli

Ścieżki edukacyjne