Adopcja symboliczna

adopcja symboliczna, to popularna forma wsparcia misji zoo. Wybierając ją, stajecie się naszym partnerem w ochronie gatunku.

Ponad 68% gatunków zwierząt, które mieszkają u nas, należy w różnym stopniu do zagrożonych wyginięciem. Dla 35% zoo jest jedyną szansą na przetrwanie. Hodowla zachowawcza zagrożonych gatunków to rola współczesnych, świadomych ogrodów.
ZOO Wrocław to 155 lat doświadczenia, wiedzy eksperckiej, to światowe sukcesy hodowlane i ponad 33 projekty ochrony przyrody na 4 kontynentach.
Współpraca z ZOO Wrocław to doskonały sposób na realizację odpowiedzialnego biznesu i dotarcie do 1,6 mln osób odwiedzających rocznie wrocławski ogród zoologiczny.

Adopcja symboliczna wiąże się zazwyczaj z podpisaniem rocznej umowy oraz szeregiem świadczeń ze strony zoo, zapewniających reklamę za pośrednictwem ogrodu. Koszt adopcji zawsze stanowi wypadkową kosztów utrzymania zwierzęcia, jego popularności, oraz zakresu świadczeń od zoo, których oczekuje partner i na które sam jest gotowy. Szczegóły współpracy doprecyzowujemy w trakcie indywidualnych rozmów, po tym, jak wybierzecie Państwo swojego podopiecznego.

Zapoznaj się ze szczegółami adopcji symbolicznej

wybierz zwierzę, które najlepiej pasuje do ciebie lub twojej firmy

Manat karaibski (Trichechus manatus)

Manaty to jedne z najłagodniejszych zwierząt na świecie. Nie posiadają ostrych pazurów, czy zębów. Nie potrafią szybko pływać, czy głęboko nurkować. Ich jedyną bronią są rozmiary oraz masa ciała, która potrafi osiągać nawet 1500 kg, a odżywiają się głównie roślinami…

We wrocławskim zoo można zobaczyć jedyne manaty w Polsce. Są to dwa samce, bliźniaki – Armstrong i Gumle oraz dwie samice – Abel i Ling. Zwierzęta bardzo dobrze się dogadują i od kilku lat, każdego roku witamy młode. Każdy cielak manata to nie tylko ogromna radość z narodzin, ale również wydarzenie na skalę międzynarodową. Manaty bowiem to gatunek zagrożony wyginięciem w naturze, a ogrody zoologiczne prowadzą ich hodowlę zachowawczą.

Adoptując manaty pomagasz ocalić ich gatunek przed wymarciem, a także budujesz siłę swojej marki dzięki skojarzeniu jej z jednym z najsympatyczniejszych zwierząt na świecie.

Czy wiesz, że… Nasze zoo, razem z Fundacją Dodo, prowadzi projekt ochrony manatów w Afryce.

Manul (Octolobus manul)

Manul jest niewielkim, dzikim kotem, który zadziwia tym, jak przystosował się do życia w naturze. Zamieszkuje skaliste i surowe tereny Azji, gdzie temperatura spada nawet do -50 stop. C. Długie, piękne futro idealnie chroni go przed zimnem i nadaje mu nietuzinkowy wygląd. Jest mistrzem kamuflażu – trudno go wypatrzeć, a kiedy zaniepokojony zastyga w bezruchu, wypatrzenie go wśród skałek czy gałązek jest wręcz niemożliwe. Jest przez to jednym z najmniej poznanych i najbardziej tajemniczych kotowatych.

We wrocławskim zoo manule można zobaczyć przy Baszcie Niedźwiedzi w najstarszej części ogrodu. Zarina i Kubi są dość nieśmiali, dlatego warto ich odwiedzać w porze pokazowego karmienia.

Wybierając manuale jako swojego podopiecznego Twoja firma zyskuje nie tylko nowe, niebanalne oblicze uwielbiane przez internautów, ale także wspiera ochronę przyrody.

Czy wiesz, że… Nasze zoo, wraz z fundacją Dodo wspiera Pallas’s cat International Conservation Alliance (PICA).

Żubr (Bison bonasus bonasus)

Żubr jest niezaprzeczalnie naszym narodowym dobrem. Jest największym, europejskim ssakiem lądowym. Jego dostojny wygląd wciąż wzbudza szacunek Historia pokazuje jak łatwo było go stracić i jak trudno przywrócić naturze. Na szczęście, dzięki inicjatywie Polaków, z 19 ocalałych osobników, po stu latach dziś żyje ich w Europie ponad 7 tys.

W naszym zoo mieszka grupa żubrów – dostojny samiec Pomponik oraz samice – Porina nazywana Bydgosią, Poducha i Portmonetka.

Biorąc pod swoje skrzydła żubry, wiążesz się z symbolem odrodzenia i sukcesu. Jednocześnie wspierasz ochronę rodzimego gatunku.

Czy wiesz, że… Największe żyjące w naturze stado żubrów liczy niemal 800 osobników i zamieszkuje Puszczę Białowieską.

Czy wiesz, że… Imiona żubrów nie są przypadkowe, nadaje się je zgodnie z pochodzeniem i są zapisywane w Księdze Rodowodowej Żubrów (European Bison Pedigree Book), która jest cyklicznie wydawana od prawie 100 lat.

Banteng jawajski (Bos javanicus)

Banteng to najrzadsza i najdelikatniejsza, dzika krowa na świecie! Jak to się stało, że nie został udomowiony? Jest to zasługą natury bantenga – jest nieufny i płochliwy, bo w środowisku naturalnym musi być czujny i uważać na drapieżniki.

Trudno uwierzyć, że tak łagodne i piękne zwierzę – z dużymi oczami, długimi rzęsami i sympatycznym pyskiem, zagrożone jest wyginięciem m.in. z powodu… rogów. Okazuje się, że według zabobonów proszek z nich gwarantuje witalność.

Zoo wrocławskie to jedyny ogród zoologiczny w Polsce, który prowadzi hodowlę zachowawczą tego gatunku. 

Django, Saga i Mokka to jedyne stado hodowli zachowawczej bantengów w Polsce. Czekają na Twoją opiekę i odwdzięczą się wspierając Twoją pozycję na rynku swoim wizerunkiem.

Czy wiesz, że… Wraz z fundacją Dodo, prowadzimy program ochrony bantengów na Jawie, w Parku Narodowym Alas Purwo.

Pantera mglista (Neofelis nebulosa)

Choć ten pochodzący z Azji Południowo-Wschodniej dziki kot jest niewielkich rozmiarów, w porównaniu do innych swoich „kuzynów”, to nie wolno go lekceważyć. Jego górne kły mogą osiągać nawet 5 cm długości, dorównując wielkością kłom tygrysa. Większość czasu spędza w koronach drzew, między którymi porusza się ze sprawnością wiewiórki. Potrafi zbiec z drzewa głową w dół, wykonując przy tym imponujące skoki.

Mimo posiadania przez pantery cech, które umożliwiają im przetrwanie, to gatunek ten jest zagrożony wyginięciem. W naszym zoo spotkasz parę – Chena i Pię, która bierze udział w programie hodowli zachowawczej.

Adoptując pantery mgliste chronisz je przed wymarciem, ale także utożsamiasz swoją firmę z siłą i determinacją.

Czy wiesz, że… Razem z Fundacją Dodo wspieramy ochronę panter na Borneo, przez wsparcie finansowe programu monitorowania dzikich zwierząt na plantacjach palmy olejowej.