Zajęcia online

biały pasek

Ścieżki edukacyjne

Nasze zajęcia on-line realizujemy z wykorzystaniem prezentacji, gadżetów edukacyjnych, zdjęć i filmików z udziałem edukatorów i zwierząt z wrocławskiego ZOO. Sesję z grupą opieramy na interakcji z uczestnikami. Treści są zgodne z podstawą programową nauczania przyrody i biologii. Wszystkie tematy opatrzone są kartami pracy. W razie zapotrzebowania na inne tematy zajęć lub przeprowadzenia zajęć w języku angielskim – prosimy o kontakt. Nie czekaj, ZOOloguj się!

Kiedy:

W godz. 9:00- 15:00
w dni robocze i weekendy z wyłączeniem świąt

Gdzie:

Online w aplikacji Teams

Jak długo:

Lekcja trwa od 30 do 45 minut
(szczegóły znajdują się w opisie każdego tematu)

Wielkość grupy:

max. 30 osób

Dla kogo:

Dla wszystkich chętnych – od lat 5
(szczegóły znajdują się w opisie każdego tematu)

Koszt:

150 zł/usługa

Małpie figle - co koczkodan zjada z rana

Temat dla klas I-III szkoły podstawowej

Poznaj mieszkańców wybiegów i pawilonów małp wrocławskiego ZOO. Odkryj różnice oraz podobieństwa występujące pomiędzy małpami a ludźmi, poznaj zachowania małp i zależności w stadzie. Co im zagraża? Jak możesz pomóc im przetrwać?

Małpi świat - poznaj swoich kuzynów

Temat dla klas IV-VI szkoły podstawowej

Poznaj wybrane gatunki małp wrocławskiego ZOO. Odkryj różnice pomiędzy przedstawicielami Starego i Nowego Świata, małpami wąsko- i szerokonosymi. Porównaj różnice oraz podobieństwa występujące pomiędzy małpami a ludźmi pod kątem behawioru i budowy ciała. Dlaczego ssaki naczelne są zagrożone wyginięciem jak możemy im pomóc?

Ssaki drapieżne Polski

Temat dla klas IV-VI szkoły podstawowej

Jak odróżnić żbika od kota domowego? Jakie foki można spotkać na polskiej plaży? Na zajęciach poruszane są zagadnienia związane z ekologią i ochroną gatunkową drapieżników Europy. Poznajemy cechy charakterystyczne takich gatunków jak np.: wilk szary, niedźwiedź brunatny, ryś, żbik, foka pospolita.

Chroń z nami zwierzęta zagrożone

Temat dla klas VII-VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych

Dlaczego gatunki wymierają? Jak możemy temu przeciwdziałać? Co robią współczesne ogrody aby chronić przyrodę? Zajęcia obejmują szeroki ochrony przyrody i kształtują podstawy konsumenckie oraz uczą świadomych wyborów podczas zagranicznych podróży.

Opowieści z afrykańskiej sawanny

Temat dla przedszkolaków w wieku 5-6 lat

Co to jest sawanna? Jakie zwierzęta ją zamieszkują? Czy występują tam pory roku? Kto w podziemnej kryjówce czeka na deszcz? W jaki sposób żyrafa pije wodę? Czy struś chowa głowę w piasek? Kogo boją się zwierzęta przy wodopoju? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na zajęciach. Zajęcia o charakterze powieści W którą angażowane są dzieci.

Poznaj dziką stronę miasta

Temat dla klas I-VI szkoły podstawowej

Dokąd tupta nocą jeż? Czy dzik to groźny zwierz? Co na strychu robi nietoperz? Czy możesz rzucać ptakom, co sam jesz? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań udzielamy podczas zajęć dotyczących dzikiej przyrody żyjącej na terenie miasta.