Zajęcia online

Ścieżki edukacyjne

Nasze zajęcia on-line realizujemy z wykorzystaniem prezentacji, gadżetów edukacyjnych, zdjęć i filmików z udziałem edukatorów i zwierząt z wrocławskiego ZOO. Sesję z grupą opieramy na interakcji z uczestnikami. Treści są zgodne z podstawą programową nauczania przyrody i biologii. Wszystkie tematy opatrzone są kartami pracy. W razie zapotrzebowania na inne tematy zajęć lub przeprowadzenia zajęć w języku angielskim – prosimy o kontakt. Nie czekaj, ZOOloguj się!

Kiedy:

W godz. 9:00- 15:00
w dni robocze i weekendy z wyłączeniem świąt

Gdzie:

Online w aplikacji Teams

Jak długo:

Lekcja trwa od 30 do 45 minut
(szczegóły znajdują się w opisie każdego tematu)

Wielkość grupy:

max. 30 osób

Dla kogo:

Dla wszystkich chętnych – od lat 5
(szczegóły znajdują się w opisie każdego tematu)

Koszt:

150 zł/usługa

Małpie figle - co koczkodan zjada z rana

Temat dla klas I-III szkoły podstawowej

Poznaj mieszkańców wybiegów i pawilonów małp wrocławskiego ZOO. Odkryj różnice oraz podobieństwa występujące pomiędzy małpami a ludźmi, poznaj zachowania małp i zależności w stadzie. Co im zagraża? Jak możesz pomóc im przetrwać?

Małpi świat - poznaj swoich kuzynów

Temat dla klas IV-VI szkoły podstawowej

Poznaj wybrane gatunki małp wrocławskiego ZOO. Odkryj różnice pomiędzy przedstawicielami Starego i Nowego Świata, małpami wąsko- i szerokonosymi. Porównaj różnice oraz podobieństwa występujące pomiędzy małpami a ludźmi pod kątem behawioru i budowy ciała. Dlaczego ssaki naczelne są zagrożone wyginięciem jak możemy im pomóc?

Ssaki drapieżne Polski

Temat dla klas IV-VI szkoły podstawowej

Jak odróżnić żbika od kota domowego? Jakie foki można spotkać na polskiej plaży? Na zajęciach poruszane są zagadnienia związane z ekologią i ochroną gatunkową drapieżników Europy. Poznajemy cechy charakterystyczne takich gatunków jak np.: wilk szary, niedźwiedź brunatny, ryś, żbik, foka pospolita.

Chroń z nami zwierzęta zagrożone

Temat dla klas VII-VIII szkoły podstawowej i szkół ponadpodstawowych

Dlaczego gatunki wymierają? Jak możemy temu przeciwdziałać? Co robią współczesne ogrody aby chronić przyrodę? Zajęcia obejmują szeroki ochrony przyrody i kształtują podstawy konsumenckie oraz uczą świadomych wyborów podczas zagranicznych podróży.

Opowieści z afrykańskiej sawanny

Temat dla przedszkolaków w wieku 5-6 lat

Co to jest sawanna? Jakie zwierzęta ją zamieszkują? Czy występują tam pory roku? Kto w podziemnej kryjówce czeka na deszcz? W jaki sposób żyrafa pije wodę? Czy struś chowa głowę w piasek? Kogo boją się zwierzęta przy wodopoju? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań znajdziesz na zajęciach. Zajęcia o charakterze powieści W którą angażowane są dzieci.

Poznaj dziką stronę miasta

Temat dla klas I-VI szkoły podstawowej

Dokąd tupta nocą jeż? Czy dzik to groźny zwierz? Co na strychu robi nietoperz? Czy możesz rzucać ptakom, co sam jesz? Odpowiedzi na te i na wiele innych pytań udzielamy podczas zajęć dotyczących dzikiej przyrody żyjącej na terenie miasta.

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1% podatku na lemury katta.

krs 0000623492

lemur katta