Prace na Mickiewicza – utrudnienia koło zoo

W ten piątek MPWiK rozpoczyna prace w ulicy Mickiewicza – wpięcie nowego rurociągu w istniejący układ kanalizacyjny. Będzie się to wiązało z zamknięciem wlotu ul. Mickiewicza w kierunku centrum, na skrzyżowaniu z Aleją Wielkiej Wyspy i ul. Paderewskiego z piątku na sobotę (5/6 lipca 2024 r.).  Docelowa organizacja ruchu zostanie przywrócona we wtorek, 9 lipca 2024 r. przed południem.

Poniżej komunikat MPWiK

„W okresie 5-9 lipca 2024 r. (piątek – wtorek) planujemy prace w ul. Mickiewicza, co wiąże się z utrudnieniami komunikacyjnymi w rejonie Alei Wielkiej Wyspy, na skrzyżowaniu ul. Mickiewicza, Paderewskiego i AWW. Wykonawca będzie wpinał do sieci kanalizacyjnej nowy fragment rurociągu tłocznego, którym będą odprowadzane ścieki.

Nowy, kilkusetmetrowy fragment kanalizacji przebiega dokładnie pod skrzyżowaniem wzdłuż ulicy Mickiewicza. W tym miejscu istnieje już rurociąg tłoczny, jednak jego historia sięga jeszcze czasów przedwojennych. Zdecydowaliśmy się na tę inwestycję już teraz, zapobiegając konieczności nagłego remontu wysłużonej sieci, czy budowaniu nowej tuż po wybudowaniu AWW.

Zdjęcie ilustracyjne

Prace będą prowadzone po zachodniej stronie skrzyżowania, u wlotu ulicy Mickiewicza. Ich technologia oraz zakres wymuszają dla tej części zadania zamknięcie fragmentu ulicy. 

Tymczasowa organizacja ruchu zostanie wprowadzona o północy z piątku (5 lipca) na sobotę (6 lipca). Wjazd na skrzyżowanie ulic Mickiewicza, Paderewskiego i AWW będzie niemożliwy z ul. Mickiewicza od strony centrum miasta. Podobnie będzie ze zjazdem ze skrzyżowania w ul. Mickiewicza w kierunku centrum. Objazd zostanie poprowadzony od skrzyżowania: Aleją Wielkiej Wyspy, ulicą Wróblewskiego, Wajdy, do mostu Zwierzynieckiego.

Docelowa organizacja ruchu zostanie przywrócona we wtorek, 9 lipca w godzinach przedpołudniowych. 

Wpięcie tego rurociągu w istniejący układ kanalizacyjny to bardzo ważne zadanie, ponieważ będą nim odbierane nieczystości ze wschodnich osiedli Wrocławia i sąsiedniej gminy. „

Prace mogą wiązać się z utrudnieniami komunikacyjnymi w pobliżu zoo. Prosimy o cierpliwość i stosowanie się do oznakowania.

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna