ZOO Wrocław z nagrodą Grand Prix Fundament 2023

Wrocławskie zoo zostało docenione za zaangażowanie w ochronę dzikiej przyrody, edukację ekologiczną oraz unikatowe podejście do promocji świata zwierząt. Podczas odbywającego się w Krakowie Polskiego Kongresu Przedsiębiorczości otrzymaliśmy Grand Prix Fundament 2023. Nagrodę odebrała Prezes Zarządu ZOO Wrocław Joanna Kasprzak, podkreślając, że jest ona nie tylko ukoronowaniem działań na rzecz ochrony światowych ekosystemów, ale także zobowiązaniem do kontynuowania tej misji. 

Joanna Kasprzak wzięła także udział w panelu Polish Success Story, podczas którego mówiła o nowoczesnych narzędziach promocji i technologiach w działaniach turystycznych, a także przepisie na sukces na przykładzie polskich przedsiębiorstw. Polski Kongres Przedsiębiorczości 2023 świętujący w tym roku swoje 10-lecie, jest prestiżowym wydarzeniem gospodarczym, które miało miejsce w dniach 13-14 listopada w Krakowie.

Czytaj także: Pieski preriowe po raz pierwszy we wrocławskim zoo 

Nagroda Fundament dla ZOO Wrocław na Polskim Kongresie Przedsiębiorczości

Nagroda dla wrocławskiego zoo za zaangażowanie w ochronę przyrody

Nagroda Fundament dla ZOO Wrocław na Polskim Kongresie Przedsiębiorczości
Nagroda Fundament dla ZOO Wrocław na Polskim Kongresie Przedsiębiorczości

Na tegorocznym Polskim Kongresie Przedsiębiorczości wrocławski ogród zoologiczny otrzymał nagrodę Grand Prix Fundament 2023. Została ona przyznana “za zaangażowanie w ochronę dzikiej przyrody, edukację ekologiczną oraz unikatowe podejście do promocji świata zwierząt.” W uzasadnieniu czytamy, że “ZOO Wrocław Sp. z o.o. odgrywa kluczową rolę w ochronie zagrożonych gatunków zwierząt oraz ich naturalnych środowisk, a programy hodowlane zoo pomagają w zachowaniu bioróżnorodności, przyczyniając się do ocalenia wielu gatunków na skraju wymarcia.”

Prezes ZOO Wrocław Joanna Kasprzak dziękując za tę szczególną nagrodę podkreśliła rolę Fundacji ZOO Wrocław – DODO, która od 2016 roku ratuje zwierzęta zagrożone wyginięciem w naturalnym środowisku.

– To niezwykłe wyróżnienie jest dla nas nie tylko zaszczytem, lecz także potwierdzeniem naszego zaangażowania w ochronę dzikiej przyrody, edukację ekologiczną i unikatowe podejście do promocji świata zwierząt. Programy hodowlane, badania naukowe, edukacja ekologiczna oraz projekty ochroniarskie Fundacji ZOO Wrocław – DODO to podstawa naszego funkcjonowania. Te działania są możliwe dzięki wsparciu naszych gości, partnerów i wszystkich, którzy podzielają naszą pasję do ochrony bioróżnorodności. Dzięki Państwa uznaniu, nasze wysiłki są doceniane i widoczne na szerszą skalę – mówiła Joanna Kasprzak, Prezes Zarządu ZOO Wrocław.

Prezes podkreśliła także, że rola wrocławskiego zoo i Fundacji DODO nie kończy się na podjętych działaniach. Czeka na nas jeszcze wiele wyzwań, a Grand Prix Fundament jest motywacją do ich podejmowania.

– Jesteśmy zobowiązani do kontynuowania naszej misji, przyczyniając się do ocalenia wielu gatunków na skraju wymarcia. Bez nas – wyginą. Ta nagroda stanowi dla nas nie tylko punkt kulminacyjny, ale również nowy początek w naszej nieustannej walce o zachowanie różnorodności naszej planety – dodała Joanna Kasprzak, Prezes Zarządu ZOO Wrocław.

Prezes wrocławskiego zoo wzięła także udział w panelu dyskusyjnym Polish Success Story, gdzie dzieliła się przepisem na sukces wrocławskiego zoo, które jest jedną z najpopularniejszych biletowanych atrakcji w Polsce. Mówiła także o nowoczesnych narzędziach promocji i technologiach w działaniach turystycznych, po które wrocławskie zoo bardzo chętnie sięga. 

Oprócz nowinek dnia codziennego i możliwości, jakie dają nam chociażby media społecznościowe, poruszyła temat wielkiej technologii, która już wkroczyła do naszego zoo. Od sezonu letniego w Afrykarium działa kino wirtualnej rzeczywistości, gdzie na filmach w technice 360 stopni doświadczamy bliskich spotkań z gorylami górskimi, czy nurkujemy z humbakami. Z kolei od sezonu jesiennego gościmy wystawę Garden of Lights Dzika Afryka. Ogród świateł czynny jest po zamknięciu zoo i przyciąga tłumy gości, chcących zobaczyć multimedialną wystawę lampionów przedstawiających afrykańskie zwierzęta.

Afrykarium z drona

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna