Zostań Młodym ZOOlogiem! Półkolonie 2023 w ZOO Wrocław

Zajęcia edukacyjne we wrocławskim zoo

Znowu nadchodzą wakacje i jak co roku powraca temat, „jak spędzić je jak najlepiej”. Lato w mieście wcale nie musi być nudne, a doskonałą zabawę można połączyć ze zdobywaniem wiedzy!

Wzorem poprzednich lat, ZOO Wrocław zaprasza dzieci na wakacyjne półkolonie już od 10 lipca. To najlepsza lekcja przyrody dla przyszłych młodych ekologów, przyrodników czy pasjonatów natury, którzy wyrosną na świadomych i otwartych mieszkańców naszej planety. To w ich rękach jest przyszłość świata – my dajemy im narzędzie, by go mogli lepiej poznać i chronić.

Zapraszamy na stacjonarne półkolonie dla dzieci od 7 do 12 roku życia. W lipcu i sierpniu planujemy łącznie 6 tygodniowych turnusów – od poniedziałku do piątku, w godzinach 8:00-16:00. Pierwszy turnus rozpoczyna się 10 lipca. 

Dzieci poznają moc żywiołów

W tym roku poczujemy moc żywiołów, które są esencją świata – mają zarówno moc tworzenia, jak i niszczenia. Ziemia, woda, ogień i powietrze mają przyporządkowane określone kolory i zmysły, zwierzęta i rośliny, miejsca, strony świata jak i fazy księżyca oraz pory dnia i roku. W ciągu pięciu dni turnusu wzlecimy wraz z uczestnikami do gwiazd, odwiedzimy planetarium, dowiemy się co łączy żywioły z naszymi znakami zodiaku, zabawimy się w małych alchemików i przyjrzymy się zwierzętom. Jakim? Trzeba do nas wpaść, a wszystko będzie jasne.

 – Nasze półkolonie cieszą się coraz większym zainteresowaniem zarówno rodziców jak i dzieci. Podczas każdego turnusu rozwijamy wrażliwość dzieci i młodzieży na piękno przyrody, zwracamy uwagę, że Matka Ziemia jest tylko jedna, a wymieranie gatunków jest smutnym faktem. Dajemy dzieciom siłę i nadzieję, że jeszcze nie jest za późno by zadbać o środowisko naturalne. Promujemy postawy proekologiczne, a także zachęcamy do zdrowego stylu życia w otoczeniu przyrody – mówi Marta Zając-Ossowska, Dyrektor Wydziału Edukacji. – Powołując się na najnowsze badania naukowe dotyczące dobroczynnego wpływu kontaktu z przyrodą na ludzi, jesteśmy przekonani, że zajęcia wśród drzew oraz zwierząt to jest coś, czego potrzebują uczniowie. Musimy bowiem pamiętać, że człowiek jest nieodłącznym elementem natury i tylko w jej otoczeniu może harmonijnie się rozwijać – zachęca.

Półkolonie w ZOO Wrocław uczą przez zabawę. Nie zabraknie również rejsu statkiem, parku linowego, gier i zabaw na świeżym powietrzu i rywalizacji grupowej. Dzieci nie tylko dowiedzą się więcej o zwierzętach i poznają je z bliska, ale poćwiczą współpracę w grupie oraz zdolności interpersonalne, dzięki którym w przyszłości mogą stać się bardziej otwarci i wrażliwi na otaczający je świat i ludzi. Zajęcia będą prowadzone przez profesjonalnych zooedukatorów i opiekunów zwierząt, a podopieczni będą pod stałą opieką wykwalifikowanych wychowawców.

Koszt turnusu to 990 zł dla jednego uczestnika. Jeżeli dziecko posiada ważną kartę roczną do zoo, to koszt półkolonii wynosi 910 zł. Warto się spieszyć, ponieważ zainteresowanie jak co roku jest bardzo duże, a miejsca zawsze rozchodzą się jak świeże bułeczki. Dla usprawnienia procesu, w tym roku uruchomiliśmy zapisy online. Z kalendarza dostępnego na stronie https://zoo.wroclaw.pl/edukacja/polkolonie/ można wybrać dogodny poniedziałek (turnusy półkolonii startują właśnie wtedy). Forma online jest jedną dostępną opcją zapisów. Prosimy o nie telefonowanie do zoo w tej sprawie.

Turnusy

półkolonie
 • I turnus: 10-14 lipca 2023 roku, dla dzieci od 7 do 9 roku życia
 • I A turnus: 10-14 lipca 2023 roku, dla dzieci od 10 do 12 roku życia
 • II turnus: 17-21 lipca 2023 roku, dla dzieci od 7 do 9 roku życia
 • II A turnus: 17-21 lipca 2023 roku, dla dzieci od 10 do 12 roku życia
 • III turnus: 24-28 lipca 2023 roku, dla dzieci od 7 do 9 roku życia
 • III A turnus: 24-28 lipca 2023 roku, dla dzieci od 10 do 12 roku życia
 • IV turnus: 31 lipca – 4 sierpnia 2023 roku, dla dzieci od 7 do 9 roku życia
 • IV A turnus: 31 lipca – 4 sierpnia 2023 roku, dla dzieci od 10 do 12 roku życia
 • V turnus: 7-11 sierpnia 2023 roku, dla dzieci od 7 do 9 roku życia
 • V A turnus: 7-11 sierpnia 2023 roku, dla dzieci od 10 do 12 roku życia
 • VI turnus: 21-25 sierpnia 2023 roku, dla dzieci od 7 do 9 roku życia
 • VI A turnus: 21-25 sierpnia 2023 roku, dla dzieci od 10 do 12 roku życia

Informacje dodatkowe

Zajęcia edukacyjne we wrocławskim zoo
Półkolonie 2021

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna