Remont kładki koło niedźwiedzi brunatnych

Drewniana kładka przy wybiegu niedźwiedzi brunatnych została zamknięta. Zostanie ona wyremontowana, a okresowa naprawa potrwa do odwołania.

Niedźwiedzie brunatne pokazowe karmienia

Długa drewniana kładka znajduje się w europejskiej części zoo, w głębi ogrodu za parkiem linowym i wybiegiem wilków. Przebiega wzdłuż wybiegu niedźwiedzic brunatnych: Mani, Kory i Myszki oraz mieszkających po drugiej stronie muflonów i małp – makaków berberyjskich (magotów). Przejście kładką dookoła wybiegu magotów i muflonów jest niemożliwe. Dojście do tych wybiegów oraz wybiegu niedźwiedzic, jest możliwe wałem ziemnym (przy żbikach należy się kierować w prawo, a nie w lewo). Potem należy się cofnąć tą samą trasą. Za utrudnienia przepraszamy.

Niedźwiedzice obecnie nadal przesypiają większość doby i spędzają czas na zapleczu. Wyszły już tej wiosny na zewnątrz, ale pogoda nadal nie sprzyja ich spacerom. Będzie można je oglądać regularnie dopiero wtedy, gdy zobaczymy więcej oznak wiosny, a pogoda się ustabilizuje. W innej części zoo, między tygrysami a niedźwiedziami himalajskimi,  mieszka czwarta niedźwiedzica brunatna – Przemisia. Ona także na razie skorzystała z jednego krótkiego wiosennego spaceru i wróciła na zaplecze.

O końcu remontu kładki oraz wyjściu niedźwiedzi brunatnych na wybiegi, na pewno poinformujemy. 

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna