Remont kładki koło niedźwiedzi brunatnych

Drewniana kładka przy wybiegu niedźwiedzi brunatnych została zamknięta. Zostanie ona wyremontowana, a okresowa naprawa potrwa do odwołania.

Długa drewniana kładka znajduje się w europejskiej części zoo, w głębi ogrodu za parkiem linowym i wybiegiem wilków. Przebiega wzdłuż wybiegu niedźwiedzic brunatnych: Mani, Kory i Myszki oraz mieszkających po drugiej stronie muflonów i małp – makaków berberyjskich (magotów). Przejście kładką dookoła wybiegu magotów i muflonów jest niemożliwe. Dojście do tych wybiegów oraz wybiegu niedźwiedzic, jest możliwe wałem ziemnym (przy żbikach należy się kierować w prawo, a nie w lewo). Potem należy się cofnąć tą samą trasą. Za utrudnienia przepraszamy.

Niedźwiedzice obecnie nadal przesypiają większość doby i spędzają czas na zapleczu. Wyszły już tej wiosny na zewnątrz, ale pogoda nadal nie sprzyja ich spacerom. Będzie można je oglądać regularnie dopiero wtedy, gdy zobaczymy więcej oznak wiosny, a pogoda się ustabilizuje. W innej części zoo, między tygrysami a niedźwiedziami himalajskimi,  mieszka czwarta niedźwiedzica brunatna – Przemisia. Ona także na razie skorzystała z jednego krótkiego wiosennego spaceru i wróciła na zaplecze.

O końcu remontu kładki oraz wyjściu niedźwiedzi brunatnych na wybiegi, na pewno poinformujemy.