ZOO i DODO na ratunek ptakom – zapraszamy do Ptaszarni

Dzioborożce palawańskie
Dzioborożec palawański

Już w najbliższy piątek (3 marca) zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu ZOO i DODO na ratunek poświęcone ptakom. Powiemy między innymi o dzioborożcu palawańskim, najbardziej enigmatycznym ptaku leśnym. Wstęp do zoo na spotkanie ZOO i DODO na ratunek za dobrowolną darowizną na rzecz Fundacji DODO.

JW Światowy Dzień Dzikiej Przyrody spotykamy się o godz. 16:00 w Ptaszarni, by poznać sekrety awifauny. Naszym gościem będzie Krzysztof Kałużny – Kierownik Wydziału Ptaków we wrocławskim zoo. 

W pięknie odrestaurowanej Ptaszarni wrocławskiego zoo można podziwiać między innymi dzioborożce palawańskie. Jest to gatunek, który charakteryzuje się bardzo ciekawymi zwyczajami lęgowymi. Samica na czas lęgów „zamurowuje się” w dziupli materiałem przyniesionym przez samca. Jaja wysiaduje w zupełnej izolacji, a komunikacja między nią a samcem odbywa się jedynie przez niewielki otwór pozostawiony u wlotu do dziupli.

Wrocławskie zoo jako jedyne na świecie od lat rozmnaża dzioborożce palawańskie. Ostatni przychówek mieliśmy w 2022 roku. To między innymi tym ptakom będzie przeznaczony piątkowy wykład, na który udamy się do sali konferencyjnej w Afrykarium po spotkaniu w Ptaszarni. 

Wejście na spotkanie ZOO i DODO na ratunek przez bramę służbową od godz. 15:00. Chętnych do udziału w spotkaniu prosimy o wpłatę darowizny na konto Fundacji Zoo Wrocław Dodo: 89 1020 5226 0000 6102 0547 2040 z dopiskiem DAROWIZNA – PTAKI. Pieniądze w całości przekażemy do Fundacji KATALA na  Palawanie, gdzie prowadzony jest program badań i ochrony dzioborożca palawańskiego.