Egzotyczne spotkania w zoo – pomysł na ferie we Wrocławiu

Tysiące ryb, jedyne w Polsce manaty, wielkie hipopotamy, budzące grozę krokodyle i rekiny, jedne z najmniejszych antylop świata – dikdiki i wiele innych zwierząt czeka na bliższe poznanie w Afrykarium. Już w ferie będzie można dowiedzieć się wielu ciekawostek o tych niesamowitych mieszkańcach ZOO wprost od opiekunów. Zapraszamy na “Egzotyczne spotkania”, dedykowane całym rodzinom.

W zajęciach „Egzotyczne spotkania” mogą brać udział chętni w wieku od 5 lat, a oferta skierowana jest zarówno do klientów indywidualnych jak i grup zorganizowanych. W te ferie zapraszamy do poznania tajemnic Afrykarium! 

Kotik

"Egzotyczne spotkania” we wrocławskim ZOO

dikdik kirka

W okresie ferii, od 13 do 24 lutego, w dni robocze, wznawiamy naszą specjalną ofertę edukacyjną: “Egzotyczne spotkania”. To wędrówka po Afrykarium prowadzona przez pracowników naszego Wydziału Edukacji. Podczas 2-godzinnego spaceru, nasi zwiedzający będą mieli doskonałą okazję na spotkanie z opiekunami zwierząt, którzy przedstawią swoich podopiecznych i podzielą się barwnymi opowieściami z ich codziennego życia.

“Egzotyczne spotkania” będą się odbywać raz dziennie, a każda grupa może się składać z maksymalnie 20 osób (minimum 5). Zbiórka o godzinie 11:10 w sali edukacyjnej Afrykarium.

– Zapraszamy rodziny, osoby indywidualne i grupy zorganizowane – jedyny wymóg uczestnictwa to wiek – ukończone 5 lat. Zachęcamy do spędzenia ferii w zoo, gdyż to niepowtarzalna okazja na zadanie opiekunom najbardziej nurtujących pytań dotyczących afrykańskich zwierząt – mówi Monika Bielec starszy specjalista z Wydziału Edukacji .

Udział w zajęciach “Egzotyczne spotkania” kosztuje 25 zł. Zachęcamy do zakupu on-line lub  w kasach zoo przy ul. Wróblewskiego w dniu spotkania, pod warunkiem dostępności miejsc. Bilety online będą dostępne na stronie: bilety.zoo.wroc.pl najwcześniej  2 tygodnie przed terminem “Egzotycznych spotkań”. W celu uczestnictwa w zajęciach, konieczne jest zakupienie biletu do zoo według obowiązującego cennika.

Hipopotam nilowy

Plan “Egzotycznych spotkań”

Zajęcia są przewidziane na dwie godziny i w całości odbywają się w Afrykarium. Będą okazją do bliższego poznania największej w tej części świata ekspozycji afrykańskich zwierząt. Plan zajęć jest następujący:

11:10 – zbiórka w sali edukacyjnej w Afrykarium: spotkanie z edukatorem

11:30 – Morze Czerwone: rafa koralowa – spotkanie z opiekunem

11:45 – Afryka Wschodnia: hipopotamy – spotkanie z opiekunem

12:05 – Kanał Mozambicki: rekiny i płaszczki – spotkanie z opiekunem

12:30 – Wybrzeże Szkieletów: kotiki – spotkanie z opiekunem

12:50 – Dżungla Kongo: manaty – spotkanie z opiekunem

13:10 – zakończenie.

Podaruj 1,5% dla DODO

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna