Nowe zajęcia we wrocławskim zoo. Już można się zapisywać

Czy różowe delfiny istnieją? Na to pytanie odpowiedzą dzieciom nasi zooedukatorzy podczas specjalnej lekcji w Afrykarium. Zapisy na nowe zajęcia ruszyły, a grupy szkolne można umawiać za pośrednictwem naszej strony internetowej. 

Tematem zajęć są delfiny i inne walenie – ssaki morskie, które w naszym zoo można oglądać tylko „na sucho”, w tak zwanym suchym walarium, w holu Afrykarium. Dlaczego eksponujemy modele w skali 1:1, a nie żywe zwierzęta? Między innymi na to pytanie odpowiedzą pracownicy naszego Wydziału Edukacji. 

Na zajęcia „Czy różowe delfiny istnieją” już można się zapisywać. Są przeznaczone dla grup od klas I szkół podstawowych wzwyż.

Zapisz się tutaj, kliknij: Zajęcia dla szkół podstawowych 

Zajęcia dla klas VII-VIII szkół podstawowych i szkół ponadpodstawowych

delfiny

Nowe zajęcia we wrocławskim zoo – Czy różowe delfiny istnieją?

Czy różowe delfiny istnieją? W czym jesteśmy podobni do waleni? Jaki śpiew można usłyszeć w głębinach oceanów? Dlaczego we wrocławskim zoo nie zobaczymy żywych waleni? Odpowiedzi na wszystkie te pytania czekają w zoo.

W planach jest zwiedzanie suchego walarium w holu Afrykarium, a także warsztaty w sali edukacyjnej z wykorzystaniem prezentacji multimedialnej, słuchowiska, pomocy edukacyjnych i realistycznych modeli waleni w skali 1:1.  Zajęcia są przeznaczone dla uczniów podstawówek oraz szkół ponadpodstawowych.

Podczas zajęć wykorzystujemy różnorodne pomoce edukacyjne, które są bezpośrednio używane przez dzieci (pluszowe modele, figurki, ale też inne niespodzianki, które są prezentowane uczestnikom zajęć podczas słuchowiska). Na zajęciach jest czas zarówno na pracę w małych grupach jak i w parach. Warsztaty zakończone są wizytą w jedynym w Polsce suchym walarium, gdzie uczestnicy zajęć mają na wyciągnięcie ręki zwierzęta z głębin oceanicznych – opowiada Marlena Zawiślak z Wydziału Edukacji wrocławskiego zoo.

Zapraszamy na zajęcia!

delfiny
Wystawa delfinów w Afrykarium
delfiny
delfiny
delfiny

Zobacz także: Oddaj telefon, ocal okapi

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna