Utrudnienia na wale za zoo przy moście Zwierzynieckim

W związku z inwestycją prowadzoną przez ZOO Wrocław, należy spodziewać się utrudnień na wale za zoo na wysokości mostu Zwierzynieckiego. Są tam prowadzone prace przy przekopie rury. Zakończenie prac planowane jest w grudniu.

 

Przekop rury zrzucającej nadmiar wody ze stawów zoo do Odry prowadzony jest tuż przy moście Zwierzynieckim. Z tego względu możliwe są chwilowe utrudnienia, a przejście wałem może być całkowicie zablokowane dla pieszych i rowerzystów. Sytuacja zmienia się na bieżąco i ze względu na charakter prowadzonych robót dostępność przejścia może się zmieniać. Prosimy zapoznawać się z oznakowaniem ustawionym przez inwestora na czas remontu. Znaki te są najlepszym źródłem informacji.

Przekop rury starorzecze Odry
Przekop rury przepust starorzecze Odry

Sugerujemy, by chcąc przedostać się przez most Zwierzyniecki, kierować się na ul. Wróblewskiego i Wajdy. Droga prowadząca wałami na tyłach zoo w celu dojścia do mostu może być niedostępna. Przez cały czas trwania inwestycji możliwe będzie dojście do kładki Zwierzynieckiej czy też beach barów. Utrudnienia występują tylko w jednym miejscu.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu „Regulacja Starorzecza Odry” dzięki dofinansowaniu z RPO. Jest to ostatnie zadanie projektu.

Czytaj więcej: Regulacja Przepływu Starorzecza Odry

Serdecznie przepraszamy za utrudnienia

Przekop rury regulacja starorzecza Odry
Przekop rury regulacja starorzecza Odry
Przekop rury regulacja starorzecza Odry
Przekop rury regulacja starorzecza Odry
Przekop rury regulacja starorzecza Odry