Rekord Wild Run 2022 – niesamowita kwota dla zwierząt Azji

Około 82 tys. złotych – tyle udało się zebrać podczas tegorocznego charytatywnego biegu Wild Run – Ratujmy Zwierzęta Azji. Jest to najwyższa kwota spośród wszystkich edycji „Dzikiego Biegu”. Cały dochód zostanie przeznaczony na projekty ochroniarskie, które Fundacja ZOO Wrocław – DODO prowadzi na terenie Azji.

 

Na kwotę zebraną podczas Wild Run 2022 i podsumowaną przez Fundację ZOO Wrocław – DODO składa się dochód z pakietów startowych, których sprzedano około 1100, a także kwoty przekazane przez naszych Sponsorów. 

  

Podczas wszystkich edycji organizowanego od 2017 roku Wild Runu pobiegło ponad 5200 osób, a zebrana łącznie kwota wynosi ponad 230 tys. zł. Cały dochód został przeznaczony dla zwierząt, na wsparcie projektów ochrony gatunkowej na całym świecie.

 

Czytaj więcej o Wild Run 2022: Podsumowanie i wyniki

Bieg Wild Run 2022 odbył się po raz szósty w historii. Tegoroczne hasło brzmiało „ratujmy zwierzęta Azji”. Ponad 1100 osób zapisanych na bieg włączyło się w tym roku w akcję biegu charytatywnego w dniu 9 października 2022 roku. Dzięki wsparciu sponsorów i wpłatom zawodników zebraliśmy około 82 000 złotych, które w całości przekażemy na ochronę zagrożonych gatunków zwierząt w Azji!

 

Niektórzy wzięli udział w imprezie w przebraniach zwierząt. Na mecie zobaczyliśmy między innymi żyrafę, słonia, lisa i… karaczana. Zoo Wrocław i Alior Bank przygotowały nagrody konkursowe dla najlepiej przebranych uczestników. Do wygrania były m.in. karty roczne do zoo. 

 

O godzinie 15.45 pobiegli najmłodsi w biegu symbolicznym na 100 metrów. Chwilę później ruszyła młodzież w biegu na 1 km. Tu najszybszym chłopcem był Marcin Kamiński, a najszybszą dziewczyną Eugenia Stanisławska. Rozgrzewkę przed biegiem głównym oraz trening rozciągający po zawodach poprowadziła Marta Kruk, trenerka personalna z Codziennie Fit. W biegu głównym na dystansie 10 km najszybszy okazał się Kamil Mańkowski z Mirkowa, a wśród pań Nathalie Jaklewicz z Wysokiej.

 

Honorowy patronat nad biegiem objął Prezydent Wrocławia Jacek Sutryk. Duże wsparcie dla Wild Run 2022 pozyskano od sponsorów i partnerów. Już od pierwszej edycji biegu Wild Run w 2017 roku, pysznymi posiłkami regeneracyjnymi wspiera nas Bistro Laguna. Równie długo nasi zawodnicy w pakiecie startowym otrzymują wygodne płócienne torby od firmy Orfin.

 

W miasteczku biegowym na zawodników czekały stoiska Orthos i Centrum Ślęzy, gdzie można było bezpłatnie skorzystać z profesjonalnego masażu. Wodę i lemoniadę dla zawodników dostarczyło MPWiK w ramach akcji „Pij kranówkę”. 

 

Bieg postanowiło wspomóc kilkanaście firm i instytucji. Oprócz sponsora głównego: Alior Banku oraz firmy Karcher, bieg wsparli Centrum Ślęza, Aqua Serwis, Smith+Nephew, Cejs i firma Auto Group Polska – w dniu biegu w zoo można było zobaczyć najnowsze modele elektrycznych aut. Byli także sponsorzy, którzy poza wsparciem finansowym dostarczyli nagrody dla najszybszych biegaczy: firma Prostaf oraz Skalnik. Nagrody ufundowali także Zoo Wrocław, Dechatlon, Lody Wanda, Aston, Europeum Hotel oraz Alior i Orthos. 

 

Cały zysk ze sprzedaży pakietów oraz z umów sponsorskich osiągnął rekordową sumę 82 000 złotych i zostanie przekazany na ratowanie azjatyckich gatunków zwierząt. Fundacja Zoo Wrocław Dodo prowadzi 19 projektów ochroniarskich w Azji, które dzięki temu dostaną dodatkowe wsparcie. Wesprzemy między innymi ochronę słoni indyjskich na wyspie Borneo, hodowlę i ochronę dzioborożca palawańskiego na Filipinach oraz ochronę i rehabilitację lori kukang na Sumatrze.

 

Za profesjonalny pomiar czasu, podobnie jak przy poprzednich edycjach biegu, odpowiadało Stowarzyszenie Pro-Run Wrocław. 

 

Wolontaryjnie w organizacji biegu Wild Run na terenie Zoo Wrocław pomogła nam młodzież z Głównej Wojskowej Szkoły Średniej we Wrocławiu – Husarz, studenci Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu oraz przyjaciele Fundacji ZOO Wrocław – DODO.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim zawodnikom, partnerom i wolontariuszom za włączenie się w tę inicjatywę!!

 

słoń indyjski wild run
lori kukang wild run
wild run dzioborożec