Podsumowanie Wild Run 2022 – Wyniki i dużo zdjęć

“Dziki Bieg” Wild Run 2022 – Ratujmy Zwierzęta Azji już za nami! Około 1000 biegaczy w różnym wieku wsparło szczytny cel charytatywny. Dzięki niedzielnemu wydarzeniu przekażemy pieniądze na ratowanie zwierząt Azji w naturze. Najszybszy okazał się Kamil Mańkowski z Mirkowa, a wśród pań Nathalie Jaklewicz z Wysokiej.

 

Niektórzy wzięli udział w imprezie w przebraniach zwierząt. Na mecie zobaczyliśmy między innymi żyrafę, słonia, liska i… karaczana. ZOO Wrocław i Alior Bank przygotowały nagrody konkursowe dla najlepiej przebranych uczestników. Do wygrania były m.in. karty roczne do zoo.

 

Najdzikszy bieg uliczkami zoo

Wild Run 2022 – wyniki

Wild Run to jedna z najważniejszych imprez charytatywnych w całym kalendarzu zoo. Naszą misją jest działalność ochroniarska, a dzięki “Dzikiemu Biegowi” możemy każdego roku zebrać dużą kwotę przeznaczoną na realne wsparcie projektów prowadzonych przez Fundację ZOO Wrocław – DODO. W tym roku ambasadorami biegu są zwierzęta azjatyckie i to dla nich zbieraliśmy pieniądze. Dochód z pakietów startowych i od sponsorów przeznaczony będzie m.in. na montowanie fotopułapek, dzięki którym możemy lepiej poznać zwyczaje dzikich zwierząt w naturze. Trwa podsumowywanie kwoty, którą udało się zebrać podczas Wild Run 2022. Trafi ona m.in. do słoni indyjskich, dzioborożców palawańskich i lori kukang.

Biegacze dopisali, dopisał im także humor i pozytywne nastawienie. Niektórzy postanowili przebrać się w śmieszne stroje zwierząt. Nagrodami ufundowanymi przez ZOO Wrocław i sponsora głównego – Alior Bank w konkursie na przebranie, zostały uhonorowane zawodniczki w strojach karaczana, liska, słonia, królika, papugi i żaby. 

Rozgrzewkę dla biegaczy i rozciąganie po biegu poprowadziła Marta Kruk z Codziennie Fit (www.codzienniefit.pl), trenerka przygotowania motorycznego, trenerka personalna, instruktorka fitnes. Jej fanki z Drużyny Codziennie Fit przyjechały aż z Torunia, by wziąć udział w Dzikim Biegu i przybyć z Martą piątkę. 

Bardzo dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym wsparliśmy zwierzęta Azji jeszcze większą kwotą. Oprócz sponsora głównego, Alior Banku, wsparło nas między innymi MPWiK, które zadbało o wodę na trasie biegu. Dziękujemy także firmom Karcher, Auto Group Polska, Prostaff, Smith+Nephew, Skalnik, Aqua Serwis, Lody Wanda, Aston, Dechatlon, ORFIN, Laguna Bistro, Orthos, Europeum Hotel, Centrum Ślęza i Cejs.

Za profesjonalny pomiar czasu, podobnie jak przy poprzednich edycjach biegu, dziękujemy Stowarzyszeniu Pro-Run Wrocław. Czas zmierzony został bardzo precyzyjnie, a osiągnięte wyniki były bardzo dobre, zwłaszcza jak na profil trasy nie sprzyjający biciu rekordów.

Zwyciężczynie biegu młodzieżowego na około 1 km

 • Eugenia Stanisławska (Wrocław)
 • Wiktoria Góra (Wrocław)
 • Natasza Domagała (Wrocław)
 

Zwycięzcy biegu młodzieżowego na około 1 km

 • Nolan Dumas (Pruszowice)
 • Marcin Kamiński (Wrocław)
 • Jakub Ziemba (Wrocław)
 

Zwyciężczynie Wild Run 2022 na dystansie 10 km

 • Nathalie Jaklewicz (Wysoka) – 00:40:49
 • Anna Pacholczyk (Komorowice) – 00:43:41
 • Anna Łuszczak (Kraków) – 00:44:01
 

Zwycięzcy Wild Run 2022 na dystansie 10 km – klasyfikacja ogólna

 • Kamil Mańkowski (Mirków) – 00:34:03
 • Paweł Pelc (Wrocław) – 00:34:26
 • Maciej Demucha (Biłgoraj) – 00:34:28
 
słoń indyjski wild run
lori kukang wild run
wild run dzioborożec