Podsumowanie Wild Run 2022 – Wyniki i dużo zdjęć

“Dziki Bieg” Wild Run 2022 – Ratujmy Zwierzęta Azji już za nami! Około 1000 biegaczy w różnym wieku wsparło szczytny cel charytatywny. Dzięki niedzielnemu wydarzeniu przekażemy pieniądze na ratowanie zwierząt Azji w naturze. Najszybszy okazał się Kamil Mańkowski z Mirkowa, a wśród pań Nathalie Jaklewicz z Wysokiej.

 

Niektórzy wzięli udział w imprezie w przebraniach zwierząt. Na mecie zobaczyliśmy między innymi żyrafę, słonia, liska i… karaczana. ZOO Wrocław i Alior Bank przygotowały nagrody konkursowe dla najlepiej przebranych uczestników. Do wygrania były m.in. karty roczne do zoo.

 

Najdzikszy bieg uliczkami zoo

Wild Run 2022 – wyniki

Wild Run to jedna z najważniejszych imprez charytatywnych w całym kalendarzu zoo. Naszą misją jest działalność ochroniarska, a dzięki “Dzikiemu Biegowi” możemy każdego roku zebrać dużą kwotę przeznaczoną na realne wsparcie projektów prowadzonych przez Fundację ZOO Wrocław – DODO. W tym roku ambasadorami biegu są zwierzęta azjatyckie i to dla nich zbieraliśmy pieniądze. Dochód z pakietów startowych i od sponsorów przeznaczony będzie m.in. na montowanie fotopułapek, dzięki którym możemy lepiej poznać zwyczaje dzikich zwierząt w naturze. Trwa podsumowywanie kwoty, którą udało się zebrać podczas Wild Run 2022. Trafi ona m.in. do słoni indyjskich, dzioborożców palawańskich i lori kukang.

Biegacze dopisali, dopisał im także humor i pozytywne nastawienie. Niektórzy postanowili przebrać się w śmieszne stroje zwierząt. Nagrodami ufundowanymi przez ZOO Wrocław i sponsora głównego – Alior Bank w konkursie na przebranie, zostały uhonorowane zawodniczki w strojach karaczana, liska, słonia, królika, papugi i żaby. 

Rozgrzewkę dla biegaczy i rozciąganie po biegu poprowadziła Marta Kruk z Codziennie Fit (www.codzienniefit.pl), trenerka przygotowania motorycznego, trenerka personalna, instruktorka fitnes. Jej fanki z Drużyny Codziennie Fit przyjechały aż z Torunia, by wziąć udział w Dzikim Biegu i przybyć z Martą piątkę. 

Bardzo dziękujemy naszym sponsorom, dzięki którym wsparliśmy zwierzęta Azji jeszcze większą kwotą. Oprócz sponsora głównego, Alior Banku, wsparło nas między innymi MPWiK, które zadbało o wodę na trasie biegu. Dziękujemy także firmom Karcher, Auto Group Polska, Prostaff, Smith+Nephew, Skalnik, Aqua Serwis, Lody Wanda, Aston, Dechatlon, ORFIN, Laguna Bistro, Orthos, Europeum Hotel, Centrum Ślęza i Cejs.

Za profesjonalny pomiar czasu, podobnie jak przy poprzednich edycjach biegu, dziękujemy Stowarzyszeniu Pro-Run Wrocław. Czas zmierzony został bardzo precyzyjnie, a osiągnięte wyniki były bardzo dobre, zwłaszcza jak na profil trasy nie sprzyjający biciu rekordów.

Zwyciężczynie biegu młodzieżowego na około 1 km

 • Eugenia Stanisławska (Wrocław)
 • Wiktoria Góra (Wrocław)
 • Natasza Domagała (Wrocław)
 

Zwycięzcy biegu młodzieżowego na około 1 km

 • Nolan Dumas (Pruszowice)
 • Marcin Kamiński (Wrocław)
 • Jakub Ziemba (Wrocław)
 

Zwyciężczynie Wild Run 2022 na dystansie 10 km

 • Nathalie Jaklewicz (Wysoka) – 00:40:49
 • Anna Pacholczyk (Komorowice) – 00:43:41
 • Anna Łuszczak (Kraków) – 00:44:01
 

Zwycięzcy Wild Run 2022 na dystansie 10 km – klasyfikacja ogólna

 • Kamil Mańkowski (Mirków) – 00:34:03
 • Paweł Pelc (Wrocław) – 00:34:26
 • Maciej Demucha (Biłgoraj) – 00:34:28
 
słoń indyjski wild run
lori kukang wild run
wild run dzioborożec

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna