Pomóż ratować Odrę! Ruszamy ze zrzutką

Życie w Odrze ginie. Jesteśmy głęboko zaniepokojeni skażeniem epidemiologicznym najważniejszej rzeki Dolnego Śląska. Na co dzień pokazujemy do czego może prowadzić degradacja środowiska naturalnego na całym świecie i jaki wpływ ma to na zanikanie egzotycznych gatunków zwierząt z odległych krajów. Tym razem zagrożona jest nasza rodzima bioróżnorodność i nie pozostajemy na to obojętni. Odra została zatruta. Skażenie oznacza nie tylko śmierć setek tysięcy ryb, ale także długotrwałą katastrofę ekologiczną, której skutki odczuwać będziemy wiele lat. 

Mamy nadzieję, że źródło zanieczyszczeń w Odrze zostanie jak najszybciej ustalone i wyeliminowane, ale odbudowa rzecznego ekosystemu to zadanie na lata. Zarybienie to tylko wierzchołek góry lodowej, a jeśli dokonamy go zbyt szybko, bez zapewnienia czasu na rewitalizację całego ekosystemu rzeki, możemy pogorszyć sprawę.  

Dlatego już teraz prosimy Was o wsparcie Fundacji ZOO Wrocław DODO! Zebrane środki przekażemy na rzecz Polskiego Towarzystwa Ochrony Przyrody SALAMANDRA, które w ramach Koalicji Ratujmy Rzeki prowadzi działania mające na celu renaturyzaję doliny Odry. Chcemy  razem z Wami w zrównoważony sposób skutecznie odbudować życie w Odrze. 

Pomóż ratować Odrę! – pod zdjęciem link do naszej zbiórki.

Zbieramy pieniądze do skarbonki na portalu zrzutka.pl. Nasza skarbonka zasila saldo zrzutki: #ODRAtujmy Odrę! Organizacje, aktywiści i naukowcy połączyli siły, by odnowić Odrę i nie stać obojętnym w obliczu katastrofy ekologicznej. Organizacją zrzutki zajmuje się koalicja “Czas na Odrę” przy wsparciu Koalicji Ratujmy Rzeki. 

Odrarium

Koalicja “Czas na Odrę” to międzynarodowe partnerstwo trzech koalicji organizacji społeczeństwa obywatelskiego: są w niej naukowcy, osoby prywatne, samorządy i instytucje. Koalicja Ratujmy Rzeki powstała w 2016 roku jako platforma współpracy organizacji społecznych, grup nieformalnych i osób, w tym ekspertów i naukowców. Obecnie należy do niej 51 organizacji oraz 36 osób i przedstawicieli grup nieformalnych.

Czytaj także: Zatruta Odra

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna