Zapraszamy na Wrocławski Festiwal Krasnoludków

krasnal wrocław fot pixabay

W ten i w kolejny weekend świętujcie z nami Wrocławski Festiwal Krasnoludków. W najbliższą sobotę i niedzielę we wrocławskim zoo odbędzie się gra terenowa dla najmłodszych. Tydzień później szukaj naszego stoiska w Parku Staromiejskim koło Wrocławskiego Teatru Lalek, gdzie odbędą się główne obchody corocznego krasnalowego święta.

Festiwal to nie tylko atrakcje w zoo, ale koncerty, parada krasnoludków i konkursy, między innymi  na najpiękniejszy plakat z przesłaniem ekologicznym „Krasnale i Dzikie w Mieście” – nawiązujący do kampanii ZOO Wrocław o postępowaniu z dzikimi zwierzętami. 

W specjalnej Krasnalowej Strefie ZOO przygotowanej przez Wydział Edukacji ZOO Wrocław 9-10 września (Park Staromiejski) dzieci poznają lepiej możliwość ekologicznych działań na rzecz ochrony zwierząt, zagrożone gatunki zamieszkujące nasz ogród zoologiczny oraz dowiedzą się więcej o kampanii „Dzikie w Mieście”.

Gra terenowa w ZOO Wrocław 3-4 września

Tydzień przez festiwalem (w weekend 3 i 4 września) zapraszamy na specjalne interaktywne zwiedzanie wrocławskiego ZOO. Chętne do wzięcia udziału w zabawie dzieci mogą się zgłaszać do animatorów, którzy będą rozdawać specjalne karty pracy przy bramie głównej. Karta z mapką zoo będzie miała zaznaczone miejsca na terenie ogrodu, gdzie na dzieciaki czekają zadania animatorów. Aktorzy ci będą stali w wyznaczonych punktach i dostosowywali pytania do wieku uczestników zabawy. Przygotowanych będzie 2000 kart, a do udziału w grze terenowej zachęcamy wszystkie dzieci. Organizacją całości zajmować się będą animatorzy z firmy Exploring Events. 

Program Wrocławskiego Festiwalu Krasnoludków 9-11 września 2022

program Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022
program Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022
program Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022
program Wrocławski Festiwal Krasnoludków 2022

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna