Obejrzyj filmy kampanii Dzikie w mieście

ZOO Wrocław edukuje na temat miejskiej przyrody w ramach kampanii Dzikie w mieście. Uczymy jak pomóc przyrodzie: na przykład, dlaczego nie należy dokarmiać jeża jabłkami, gdzie dzwonić niosąc pomoc rannym zwierzętom i jak zachować się, gdy nietoperz wleci nam do mieszkania. Pomocne edukacyjne filmy nagrała także telewizja Echo24tv. 

Każdy odcinek programu Echo24.tv został dofinansowany ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Eksperci, także z wrocławskiego zoo, opowiadają o bioróżnorodności, i pomocy zwierzętom. Radzą, jak kosić łąkę, by nie szkodzić zapylaczom i nie narażać gleby na wysychanie i zanieczyszczenie. Obalają mity o dzikich zwierzętach w mieście. W nagraniach wzięli udział Jacek Jerzmański – Ogrodnik Terenów Zielonych ZOO Wrocław, Paweł Sroka – Kierownik Sekcji Ssaków Drapieżnych, Krzysztof Kałużny – Kierownik Sekcji Ptaków  oraz Karol Bubel – opiekun zwierząt w Terrarium.

Projekt Dzikie w mieście realizujemy wraz z Urzędem Miejskim Wrocławia i Uniwersytetem Wrocławskim. To już kolejna edycja kampanii, podczas której organizujemy wydarzenia, uruchomiliśmy wystawę i stronę internetową:

Zobacz wszystkie filmy kampanii Dzikie w mieście

przyłącz się do nas

Pomóż nam chronić ginące gatunki. Fundacja ZOO Wrocław DODO realizuje ponad 30 projektów ochroniarskich na świecie.

Przekaż swój 1,5%

KRS 0000623492

Pantera śnieżna